Анонси

У листопаді 2021 р. пошуковцями у Тверській області (Ржевський район, Російська Федерація) знайдено і піднято фрагменти  радянського літака ПЕ-2, у якому знаходились останки двох членів екіпажу, яких вдалося ідентифікувати. Одним із членів знайденого екіпажу був старший лейтенант Андреєв (Андрєєв) Василь Андрійович 1910 року народження, Ленінградська область, Славковський район, с. Бориси.
Його рідні : дружина Анлреєва (Андрєєва) Клавдія Максимівна та донька Андреєва (Андрєєва) Лідія Василівна 1937 року народження проживали у Полтавській області. Можливо хтось із рідні відгукнеться. Перепоховання останків воїнів відбудеться 22 червня 2022 року на меморіалі Ржев.

21 12 22 rozhuk

Хіба можна уявити музей без дітей? Це основні та дуже важливі відвідувачі музею. Адже їм усе неймовірно цікаво! Вони хочуть усе пізнати, почути й побачити (а іноді – й спробувати на смак).
Будемо чесними: з цієї ж причини в деяких музейників від слова «діти» стає дибки волосся. І надважливо, зробити перебування як дітей, так і родин з дітьми  в музеї цікавим та пізнавальним.
Тим тепер ми маємо унікальну можливість: зараз у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського проходить реставрація та покращення експозиції. І ми хочемо зробити наші оновлені музейні зали більш дружніми, доступнішими для дітей та наповнити функціоналом з яким можна взаємодіяти

21 11 30 public talk

18 листопада о 14 годині в Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені І. П. Котляревського відбудеться презентація чергового випуску бібліографічного покажчика із серії "Видатні краєзнавці Полтавщини". Шосте серійне видання присвячене видатному музейникові, історикові, краєзнавцю, нашому колезі Володимирові Мокляку, заступникові директора з наукової роботи Музею. Книга, випущена на пошану 60-ліття Володимира Олександровича, розкриває публікації науковця, а також охоплює наукові та публіцистичні джерела про його діяльність. Радіємо виходу в світ бібліографічного покажчика "Володимир Мокляк" та складаємо подяку всім, хто долучився до реалізації цього видавничого проєкту.

21 11 18 moklay

Історія пам'ятника Іванові Мазепі, що на Соборному майдані в Полтаві, буремна і строката. Минуло кілька десятиліть, доти міська влада перестала чинити спротив і таки дозволила встановити монумент Гетьманові. Але і після відкриття пам'ятника його доля складалася непросто. За п'ять років у нього кидали вибухівку, обливали фарбою і усіляко намагалися зруйнувати. Але він і досі – ошатний і величний – прикрашає історичне серце Полтави. До речі, чи знаєте ви, що цей монумент – єдиний у світі, де Гетьмана зображено в повний зріст? Наша задача – зберегти пам'ятку. Тому Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського подав проєкт до Бюджету участі. Ми хочемо встановити архітектурне підсвічування пам'ятника Іванові Мазепі у нічний час, аби увиразнити цей об'єкт, зробити його помітнішим та вбезпечити його від вандалізму. Голосуйте за №71! Переходьте за посиланням та віддавайте свій голос за встановлення системи підсвічування пам'ятника Іванові Мазепі! 

21 10 29 budjet

У зв’язку з ремонтно-реставраційними роботами та карантинними обмеженнями будівля Музею та експозиція у дворику тимчасово зачиняються для відвідування. Але ми вже чекаємо на відкриття і готуємо для вас багато цікавого! Тому залишайтесь з нами, слідкуйте за нашими сторінками у Facebook та Instagram – і вже незабаром ваш улюблений Краєзнавчий знову буде готовий приймати гостей. А поки ми розповідатимемо вам про хід реставрації, наші наукові дослідження та проводитимемо екскурсії онлайн.

21 10 13 remont

У зв’язку з ремонтно-реставраційними роботами та карантинними обмеженнями будівля Музею та експозиція у дворику тимчасово зачиняється для відвідування.
Але ми вже чекаємо на відкриття і готуємо для вас багато цікавого! Тому залишайтесь з нами, слідкуйте за нашими сторінками у Facebook та Instagram – і вже незабаром ваш улюблений Краєзнавчий знову буде готовий приймати гостей.
А поки ми розповідатимемо вам про хід реставрації, наші наукові дослідження та проводитимемо екскурсії онлайн.
Екскурсійний сезон закриватиме авторська екскурсія до дня народження Раїси Кириченко – «Моя Полтава – пісня лебедина…» – уже завтра, в цей четвер, та в суботу. Поспішайте зареєструватися – кількість місць обмежена! Посилання на реєстрацію – у першому коментарі.

12 жовтня 2021 р. з нагоди Дня захисників України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбудеться презентація наукового видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Гребінківська міська територіальна громада».

21 10 08 svod

21 09 27 karantin

Задля запобігання стрімкого поширення COVID-19 в Україні з 23 вересня 2021 року в усіх регіонах запроваджується «жовтий» рівень епіднебезпеки. Тому від сьогодні усі експозиції, що знаходяться у приміщенні, ТИМЧАСОВО зачиняються для відвідування!

Проте наш дворик працює – щодня, крім середи, можна відвідати екскурсію музеєм під відкритим небом. Наразі доступні оглядова та такі тематичні екскурсії:
археологічна у нашому музеї під відкритим небом ви зможете ознайомитися зі зразками стародавньої кам'яної пластики і скульптури;
дендрологічна науковці готові розповісти вам найцікавіше про наш унікальний дендропарк;
архітектурна ми розкажемо вам про одну з найкрасивіших будівель, першу представницю українського архітектурного модерну, і кожен її елемент – це захоплива історія.
Вартість відвідування – 15 грн для дітей та студентів, 30 грн для дорослих.
Вартість відвідування з екскурсією – 35 грн для дітей та студентів, 50 грн для дорослих.

Діти до 6 років – безкоштовно.
Екскурсії проводимо щогодинно, щодня, окрім середи, з 10 до 17 за попереднім записом:
+38 050 801 6296
Усі екскурсії проводимо з дотриманням санітарно-епідеміологічних норм!
Чекаємо на Вас!