Анонси

18 05 21 rotach

Із сумом повідомляємо, що 21.05.2018 р. після тяжкої хвороби покинула земний світ, полинувши в засвіти, один із старійших музейників Полтавщини, педагог, філолог Алла Олександрівна Ротач.

Щире співчуття рідним і близьким покійної.

Алла Олександрівна Ротач народилася в с. Деркачівка, тепер с. Пристанційне Новосанжарського району, в родині інженера та вчительки. У 1952 р. закінчила Полтавський державний педагогічний інститут ім. В. Г. Короленка – його історико-філологічний факультет. Навчалася в аспірантурі Одеського державного університету ім. І. Мєчнікова, закінчивши його у 1968 р., але захист не відбувся через ідеологічні причини та моральний тиск представників комуністичної влади. У 1953 – 1958 рр. працювала на посадах наукового, старшого наукового співробітника, завідувача експозиції Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського. Брала активну участь у створенні експозиції літературно-меморіального музею та меморіальної експозиції садиби І. П. Котляревського в Полтаві. Автор та співавтор ряду тематико-експозиційних планів експозицій і виставок, низки мовознавчих і літературозновчих праць, путівників, буклетів, газетних публікацій. Із 1994 р. член редакційної колегії відновлених «Полтавських єпархіальних відомостей».

Відійшла за межу вічності добра, щира, великої душі людина.

Вічна пам’ять невтомній трудіниці культурної ниви Полтавщини.

Адміністрація та колектив музею

Працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського щиро вітають своїх колег з Міжнародним Днем музеїв.

18 05 18 museu day

 

30 квітня 2018р.

О 12 год. - прес-конференція; о 14 год. - театралізоване мистецьке автентичне дійство

З метою формування іміджу Полтавщини, збереження і популяризації  самобутніх  культурно-історичних традицій, духовної та матеріальної гуцульської культури 30 квітня 2018 р. на Театральній площі у м. Полтаві буде проведений «День гуцульської культури». Разом із тим о 12 годині у 22 залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського (м. Полтава, вул. Конституції, 2) відбудеться прес-конференція організаторів Дня Гуцульської культури в Полтаві за участі спікерів: Валерія Головка - голови Полтавської обласної державної адміністрації, Миколи Княжицького - народного депутата України, голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, Івана Шкіндюка - голови Верховинської районної ради Івано-Франківської області.

Задля розширення і поглиблення дружніх партнерських відносин щодо забезпечення розвитку територіальних громад Верховинського району Івано-Франківської області та Полтавської області ініційоване підписання Угоди про партнерську співпрацю між регіонами.

День Гуцульської культури – це своєрідне театралізоване автентичне мистецьке свято, в якому беруть участь творчі колективи, майстри декоративно-вжиткового мистецтва зі столиці Гуцульщини – смт Верховини Івано-Франківської області.

18 04 16 gonchar01

Виставка присвячена 100-річчю від дня народження класика світової літератури  – Олеся Гончара. На ній представлені матеріали із фондових колекцій – листи Олеся Гончара 30-х – 70-х років ХХ ст., видання його творів з дарчими написами, документи, унікальні фотографії.

Літературознавці й сам О. Гончар офіційно вважають місцем народження письменника слободу Суха Кобеляцького району. Хоча народився він у передмісті Дніпропетровська – Ломівці. Але малим, коли померла мати, Тетяна Гаврилівна, був забраний дідусем і бабусею у Суху на виховання.

29 березня 2018 року буде проведений науковий семінар «Етнографічні колекції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського» науковцями відділу етнографії для студентів історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Захід відбудеться у рамках музейно-педагогічної програми «Етнографічні студії з Полтавським краєзнавчим» та з нагоди тижня історичного факультету ПНПУ ім. В. Г. Короленка.

18 03 29 ethnoseminar

21, 22 і 23 березня 2018 р. старшим науковим співробітником відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського О. В. Халимон будуть проведені масові заходи – «Свято жайворонка»:

21 березня для учнів 4-А і 1-Б класів ЗШ №10 імені В. Г. Короленка. Початок о 9-00 і 11-00, місце проведення – зал №4 відділу природи.

22 березня для учнів 3-А класу ЗШ №25. Початок об 11-30, місце проведення – читальний зал бібліотеки-філіалу №9 для дітей Полтавської центральної бібліотечної системи.

23 березня для учнів 1-А і 2-Б класів ЗШ №23. Початок о 10-00, місце проведення – зал №4 відділу природи.

У програмі: розповідь про птахів Полтавщини, прослуховування голосів птахів, перегляд відео сюжетів, майстер-клас по виготовленню птахів із тіста.

18 03 21 jayvoronok

18 03 16 ato

13 березня 2018 року у залі № 16 Полтавського краєзнавчого  музею імені Василя Кричевського почне діяти вистака до Дня українського добровольця. До уваги відвідувачів будуть представлені особисті речі та фотоматеріали загиблих добровольців м. Полтави: Антона Цедіка, Дмитра Коряка, Антона Грицая та Миколи Чепіги.