«Дні Гуцульської культури» в Полтаві

30 квітня 2018р.

О 12 год. - прес-конференція; о 14 год. - театралізоване мистецьке автентичне дійство

З метою формування іміджу Полтавщини, збереження і популяризації  самобутніх  культурно-історичних традицій, духовної та матеріальної гуцульської культури 30 квітня 2018 р. на Театральній площі у м. Полтаві буде проведений «День гуцульської культури». Разом із тим о 12 годині у 22 залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського (м. Полтава, вул. Конституції, 2) відбудеться прес-конференція організаторів Дня Гуцульської культури в Полтаві за участі спікерів: Валерія Головка - голови Полтавської обласної державної адміністрації, Миколи Княжицького - народного депутата України, голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, Івана Шкіндюка - голови Верховинської районної ради Івано-Франківської області.

Задля розширення і поглиблення дружніх партнерських відносин щодо забезпечення розвитку територіальних громад Верховинського району Івано-Франківської області та Полтавської області ініційоване підписання Угоди про партнерську співпрацю між регіонами.

День Гуцульської культури – це своєрідне театралізоване автентичне мистецьке свято, в якому беруть участь творчі колективи, майстри декоративно-вжиткового мистецтва зі столиці Гуцульщини – смт Верховини Івано-Франківської області.

На відвідувачів чекає багатогранна автентична культурно-мистецька програма. Творчі народні колективи демонструватимуть на сцені унікальне мистецтво Верховинщини – гуцульську співанку, запальні народні танці, гуцульське весілля, театральне мистецтво, показ автентичної гуцульської убирі (одягу) та багато ін. видовищних культурно-мистецьких дійств.

На Театральній площі у виставкових палатках-павільйонах діятиме виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та ін. видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів.

Також верховинці будуть проводити майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-вжиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, танцю «Гуцулка» та інші.

Вже сьогодні можна стверджувати про вихід на якісно новий етап розвитку культури, туризму, освіти, спорту та економіки Полтавщини та Івано-Франківщини в рамках цієї співпраці. В подальшому маємо на меті розвивати партнерські відносини і з іншими регіонами та прославляти наш край в Україні. Разом з тим, заплановано також створити тур вихідного дня під гаслом «Верховина-Полтава, Полтава – Верховина». Отже, Ми чекаємо на Вас.