21 вересня 2019 року у залі № 22 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся традиційний «Земський бал».

 

На честь кольорів прапора міста Полтави і з нагоди дня міста на балу було оголошено біло-зелений дрес-код, якого дотрималися майже всі учасники.

За традицією, бали в стилі ХІХ ст. починаються з полонезу. Але полтавський «Земський бал» почався «нетрадиційно» - з народного хороводу. Програма ділилася на дві частини. Перша була наповнена переважно народними танцями. Після хороводу станцювали «Очерет» - український танець ХІХ ст., а також народні французькі, шотландські та ірландські танці. Друга частина програми складалася з європейських бальних танців кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст.: контрдансів, кадрилей, вальсів.

Родзинкою балу стало знайомство з історією Полтавського Інституту шляхетних дівчат. Провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею І.П. Котляревського, онука однієї з вихованок Інституту Євгенія Всеволодівна Стороха розповіла учасникам балу та гостям музею про традиції цього навчального закладу, одного з найстаріших у Полтаві, та його випускниць.

Учасники заходу також із задоволенням переглянули дефіле моделей у костюмах епохи Ампір із полтавського центру моди «Століття краси».

Відвідали бал учні та викладачі студій старовинного танцю із Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Кременчука – рівно 50 учасників – 25 пар, хоча дам, як трапляється у більшості випадків, було дещо більше, ніж кавалерів. Але у відповідності з бальним етикетом кавалери не танцювали більше, ніж два танці з однією дамою, тому потанцювати змогли всі.

Загалом у бальній залі панувала атмосфера піднесеності, гарного настрою, захоплення мистецтвом давніх епох. Гості отримали велике задоволення і обіцяли й надалі приїздити на полтавські бали.

19 09 21 bal03

19 09 21 bal03

19 09 21 bal03

19 09 21 bal03

19 09 21 bal03