Пройшла презентація книги «Листи з Америки»

24 жовтня 2019 року у залі №16 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського пройшла презентація книги «Листи з Америки», надрукованої у Полтавському видавництві «АСМІ». До участі у заході були запрошені науковці-історики, краєзнавці, представники творчої інтелігенції та ЗМІ.

Зі змістом видання присутніх познайомила упорядник книги – старший науковий працівник музею Г.Галян. «Листи з Америки» - це унікальний зразок епістолярної спадщини. Читачеві представлене листування художниці Катерини Кричевської-Росандіч з митцями, науковцями, пов’язаними з Полтавщиною та родиною Кричевських. Підготовка книги тривала близько трьох років. За цей час у Полтавському краєзнавчому музеї пройшло декілька виставок художниці. Нині 93-річна Катерина Кричевська-Росандіч – онука Василя Кричевського, за проектом якого збудовано музей, патріарх митецького роду Кричевських.

Листування з полтавцями Л.Гейштор, Н.Бабенко, Л.Колєсніковим, Г.Галян, з іншими знайомими Кричевських може бути цікавим широкому колу читачів. Бо у текстах, уміщених у виданні, чимало відгуків на проблеми сучасного світу, ситуацію в образотворчому мистецтві, а також важливі подробиці з біографій родичів К. Кричевської-Росандіч та людей її кола. Важливим доповненням до матеріалів є набір фотографій, в тому числі, з родинного альбому Кричевських.

Видавець книги «Листи з Америки» Олексій Петренко поділився власними враженнями від знайомства з текстами дописувачів. З його погляду, занурення у світ листування – це мандрівка в глибини творчої натури митця, відбиток його почуттів, роздумів, ставлення до людей і довкілля.

Свою вдячність упорядникам, видавцям й, особливо самій Катерині Кричевській-Росандіч, висловив директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко. Він розглядає вихід книги, опрацювання її матеріалів як важливий етап наукової роботи закладу. Адже зв'язок із Кричевськими, мистецькою і епістолярною спадщиною – важливе джерело з історії Полтавщини і України в цілому.

19 10 24 lysty01

19 10 24 lysty01

19 10 24 lysty01

19 10 24 lysty01