Презентація історико-археологічного дослідження «Фортифікаційне будівництво у стародавньому Гелоні»

29 жовтня у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського пройшла презентація останньої монографії Гавриша «Фортифікаційне будівництво у стародавньому Гелоні: історико-археологічне дослідження».

Ще за життя Петро Якимович готував цю книгу до друку. І ось зусиллями науковців Більська і Полтави, представників влади Котелевського району дослідження побачило світ.

Учасник презентації – голова Котелевської РДА Віктор Колос зазначив, що нова книга – це узагальнення наукової спадщини кандидата історичних наук, доцента Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Гавриша. Але не менш значущим для земляків, в тому числі школярів, залишиться моральний приклад ученого: його системність у підході до вивчення історії, невтомність у роботі, відданість науковому пошуку.

Про роботу над виданням присутнім розповів директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост. Книга містить вісім розділів, кожен з яких презентує результати археологічних розвідок Петра Гавриша стосовно історії стародавнього Гелону. До видання додаються ілюстрації, передусім різноманітні фотографії, зроблені самим автором.

Своїми спогадами про спільну роботу з П.Я. Гавришем поділився його колега Олександр Супруненко. Він, зокрема, відзначив суттєвий внесок Петра Якимовича у дослідження пізньоскіфського часу. Монографія Гавриша посяде чільне місце в ряду наукових розвідок з історії лісостепової України.

Книгу «Фортифікаційне будівництво у стародавньому Гелоні: історико – археологічне дослідження» передадуть до обласних та районних бібліотек, а також у навчальні та наукові заклади відповідного профілю.

 

19 10 29 gavryshbook01

19 10 29 gavryshbook01

19 10 29 gavryshbook01

19 10 29 gavryshbook01

19 10 29 gavryshbook01