Відомо, що 2 лютого в США і Канаді відзначать День байбака. За народним повір’ям, цього дня байбаки виходять із нори перевірити, чи кінчається зима. Якщо день сонячний, то байбак відразу тікає назад у нору, і це означає, що зима триватиме ще шість тижнів. Якщо ж день похмурий, то байбак трохи погуляє навколо нори, перш ніж повернутися і досипати. Така поведінка означає, що скоро весна.
В Україні ж байбаки прокидаються пізніше, на свято Явдохи, 14 березня. Байбак вилазить із нори, тричі свище і повертається назад. Щоб почути цей посвист як вісник весни, люди виходили в степ.
31 січня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського для учнів першого класу Полтавської середньої школи № 9 провели екологічний урок «День байбака». Про цих тварин школярам розповіла науковий співробітник відділу природи Олена Деркаченко. Діти дізналися про різні види байбаків, їх спосіб життя і про приручення цих тварин; прослухали пісню «Мій байбачок зі мною» на слова Йоганна Гете, присвячену маленьким вуличним артистам зі Швейцарії ХVІІІ століття.
На Полтавщині байбаків розселили у Диканському, Зіньківському, Чутівському та інших районах. Дітям продемонстрували новий експонат музею — опудало байбака із Зіньківського району на прізвисько «Зіня».
Наприкінці уроку школярі власноруч виготовили листівки із зображенням байбаків.