День байбака

Відомо, що 2 лютого в США і Канаді відзначать День байбака. За народним повір’ям, цього дня байбаки виходять із нори перевірити, чи кінчається зима. Якщо день сонячний, то байбак відразу тікає назад у нору, і це означає, що зима триватиме ще шість тижнів. Якщо ж день похмурий, то байбак трохи погуляє навколо нори, перш ніж повернутися і досипати. Така поведінка означає, що скоро весна.

В Україні ж байбаки прокидаються пізніше, на свято Явдохи, 14 березня. Байбак вилазить із нори, тричі свище і повертається назад. Щоб почути цей посвист як вісник весни, люди виходили в степ.

31 січня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського для учнів першого класу Полтавської середньої школи № 9 провели екологічний урок «День байбака». Про цих тварин школярам розповіла науковий співробітник відділу природи Олена Деркаченко. Діти дізналися про різні види байбаків, їх спосіб життя і про приручення цих тварин; прослухали пісню «Мій байбачок зі мною» на слова Йоганна Гете, присвячену маленьким вуличним артистам зі Швейцарії ХVІІІ століття.

На Полтавщині байбаків розселили у Диканському, Зіньківському, Чутівському та інших районах. Дітям продемонстрували новий експонат музею — опудало байбака із Зіньківського району на прізвисько «Зіня».

Наприкінці уроку школярі власноруч виготовили листівки із зображенням байбаків.

20 02 02 babak01

20 02 02 babak01

20 02 02 babak01

20 02 02 babak01