«Тарас Шевченко в образотворчому, декоративно-ужитковому мистецтві та музиці»

9 березня 2020 року у залі № 22-а Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відкривається виставка «Тарас Шевченко в образотворчому, декоративно-ужитковому мистецтві та музиці».

Образ і творчість Шевченка завжди привертають увагу професійних митців і умільців Полтавщини. Це – художники, скульптори, гончарі, різьбярі, вишивальниці.

На виставці представлено роботи талановитих полтавських митців, зокрема – глиняні тарілі Трохима Демченка та Нонни Кисельової з Опішні, дерев’яні тарілі та плакетки Василя Кваші з Миргорода, дерев’яна таріль «Гайдамаки» Василя Олешка з Соколової Балки Новосанжарського району тощо. Експонуються й портрети Тараса Шевченка, живописний, вишитий та випалений на фанері, а також його погруддя. Цікавим експонатом є й скринька «Кобзар» Никифора Манжоли з Лохвиччини.

Вірші Тараса Григоровича Шевченка надихали й видатних українських композиторів. На виставці представлені ноти музичних творів класика української музики Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Павла Сениці, Владислава Заремби, Генрика Топольницького.

Експонуються «Кобзарь» Т. Г. Шевченка, видання 1884 року та «Кобзар» 2004 року.

Гарно доповнюють виставку й плакат «Т. Г. Шевченко 1814-1861» художника Анатолія Гонтаря, таріль Сергія Мисака «Думи мої, думи» та інші роботи.

Всього експонується близько 40 предметів.