Новини нашого дендропарку

Постійні відвідувачі сайту Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, мабуть, пам’ятають минулорічну рубрику «Новини нашого дендропарку». Ми вирішили продовжити її і зараз під час карантину та запросити Вас на віртуальну екскурсію до нашого парку. Хоча площа його невелика – всього близько гектара, на ній зростає зараз понад 80 видів, форм і сортів дерев і чагарників. А скільки квітів (багаторічних та однорічних) квітують тут із ранньої весни до морозів! Милуйтесь, зараз квітують: сортові нарциси, садова примула та гадюча цибулька.

20 04 03 dendropark00 20 04 03 dendropark02

На центральній рабатці розцвів гусимець альпійський. А на ділянці природної флори можна побачити: проліску пониклу (сибірську), фіалку запашну, ряст ущільнений, пшінку весняну, анемону жовтецеву. Закладений парк був у 1964 р. з ініціативи реставратора музею Олександра Антоновича Бібікова.

20 04 03 dendropark00 20 04 03 dendropark02

Цього року весна рішучими кроками прийшла на наше подвір’я. Ще у лютому почалося цвітіння ліщини деревовидної (ведмежого горіха), яке через зворотні приморозки розтягнулося майже на три тижні. Саджанець ліщини був привезений із дендропарку «Софіївка» 55 років тому. Зараз дерево сягає майже висоти музею, добре росте, періодично рясно плодоносить, як було минулого року. Плоди його досить смачні, містять чимало жирів. Восени ми неодноразово бачили білку, яка прибігала їми поласувати. Ліщина деревовидна – стародавній східно-середземноморський вид, релікт, занесена до Червоних книг країн кавказького регіону та Росії.

У першій декаді березня естафету цвітіння перейняв кизил. Він цвіте ще й досі. Назва кизил дана рослині за колір плодів і в перекладі з тюркських мов означає червоний. Це найбільш довговічна плодова рослина, яка живе і плодоносить до 300 років! На території України його вирощують ще з часів Київської Русі. У природних біоценозах вид зустрічається на Кавказі, у Криму, Західній Україні, у Південній Європі та Малій Азії. Завдяки міцній деревині рослину у народі називають «роговик». Кизил використовується не лише в їжу, а й займає почесне місце у зеленій аптеці.

20 04 03 dendropark02

(Далі буде).