Продовжуємо нашу віртуальну екскурсію по парку Полтавського краєзнавчого музею. Форзиція

Продовжуємо нашу віртуальну екскурсію по парку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. І сьогодні познайомимось із форзицією плакучою – посестрою бузку, бирючини, маслини, ясена та жасмину (всі вони належать до родини Маслинових). Батьківщина виду – Північний і Центральний Китай. Рослина названа на честь шотландського ботаніка ХVIII ст. Вільяма Форсайта. У ботанічній літературі чагарник відомий під двома назвами – форсайтія та форзиція. Вони обидві походять від англійської та латинської транскрипції прізвища Форсайт (Forsyth). Коли вперше бачиш форзицію, виникає відчуття, ніби в темній кімнаті включили яскраве світло.

20 04 13 forzyniya00

20 04 13 forzyniya00

І це не дивно, адже після похмурих зимових днів форзиція буквально вривається в сад яскраво-жовтим цвітінням, символізуючи прихід весни. Недаремно її називають «золоті дзвоники», «золоті вісники весни».

20 04 13 forzyniya00

20 04 13 forzyniya0020 04 13 forzyniya00

Форзиція – відмінний декоративний чагарник, який окрім раннього цвітіння володіє ще рядом інших якостей. Вона невибаглива, стійка до міських умов, легко переносить обрізку. Форзиція повисла належить до числа 50-ти головних рослин китайської народної медицини. Її використовують як антибіотик широкого спектру дії, протизапальний і сечогінний засіб.

Якщо ви любите зустрічати весну з яскравими барвами, то форзиція саме той чагарник, який вам потрібен. А наостанок поради від нашого садівника Олени Науменко щодо догляду за форзицією. Рослина любить сонячні або напівтінисті місця, захищені від холодних вітрів, абсолютно не переносить застою вологи. Форзиція – посухостійка рослина, але в періоди тривалої посухи її треба поливати. Висаджувати саджанці можна як навесні, так і восени. У перші роки життя чагарник ще набирає силу, тому не потребує регулярної обрізки. А вже через три-чотири роки її потрібно робити, інакше кущ набуде неохайного вигляду. Обрізку форзиції проводять після того, як рослина відцвіте, тобто в кінці травня. Висота куща і його форма, залежить виключно від ваших бажань, якщо хочете мати високий кущ – обрізайте не дуже коротко , якщо хочете мати невеликий, компактний кущик, тоді пагони обріжте сильніше. Щоб попередити загальне старіння форзиції, її потрібно омолоджувати кожні три роки. Розмножується рослина як насінням, так і вегетативно: діленням куща, відсадками, живцями, кореневими паростками.

20 04 13 forzyniya06

(Далі буде).