День піхоти

6 травня 2019 року в Україні започатковане відзначення Дня піхоти. Свято встановлене указом президента України від 19 квітня 2019 року з «метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».

День піхоти відзначають 6 травня, оскільки саме в цей день у 1648 році козаки під проводом Богдана Хмельницького перемогли у битві біля Жовтих Вод військо Речі Посполитої. Ця битва мала велике політичне і військове значення. Вона стала першою перемогою національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького, яка породила надії українського народу для виходу з під ярма Речі Посполитої.

Друга подія, не менш вагома для української піхоти, відбулася, коли 6 травня 1920 року вступом в м. Київ переможно завершився Перший Зимовий похід Дієвої армії УНР, який тривав 6 місяців по тилам Червоної та Денікінської армій противника. За оцінками військових істориків, перший Зимовий похід Армії УНР є героїчною сторінкою військового мистецтва періоду Української революції (1917-1921 рр.), під час якого українська армія вперше вдало застосувала партизанські методи боротьби з багаточисленними ворогами.

Крім того, 6 травня відзначають релігійне свято – День Юрія Змієборця. Він був одним з покровителів українського війська. Українська піхота завжди і в усі часи героїчно, гідно, відважно та рішуче виконувала і виконує найскладніші бойові завдання.

Таким чином, українська піхота має своє свято, яке підкріплено історично.   Також піхотинці мають власного святого покровителя та отримали універсальний нарукавний знак ‒ синій тризуб, як у піхоти часів УНР. Серед військових він отримав назву ‒ «Синій Янгол». Нехай цей піхотний янгол захищає всіх, хто сьогодні береже наш спокій.

20 05 06 pihota