Свідки Параду перемоги (до 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)

Особливе місце у експозиції «Полтавщина у роки Другої світової війни» займає шашка, що належала Олександру Архиповичу Полуюфті, підполковнику, начальнику штабу полку важкої артилерії, учаснику визволення м. Полтава. З цією шашкою Олександр Архипович проходив у парадному розрахунку на Параді перемоги по Червоній площі в м. Москві 24 червня 1945 року у складі зведеного батальйону 4-го Українського фронту, а у 1991 році особисто передав музею.

За своїми основними характеристиками відноситься до типу радянської кавалерійської офіцерської шашки і може бути атрибутована як шашка кавалерійська командного і керівного складу РСЧА зразка 1927 року. Подібні шашки були прийняті на озброєння як у кавалерійських частинах, так і в інших родах військ. Не дивлячись на те, що у 1940 році були прийняті на озброєння нові зразки холодної зброї, шашка зразка 1927 року продовжувала використовуватися і роки Другої світової війни 1939-1945 років.

Поруч у вітрині розміщено кітель Василя Савовича Полонського – частина обмундирування учасника Параду перемоги на Червоній площі у Москві 24 червня 1945 р.

20 05 09 parad