Онлайн – альбом «Вчені Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського»

День науки відзначається в Україні щорічно, у третю суботу травня. Це – професійне свято працівників науки, встановлене указом Президента України Л. Д. Кучми 1997 р. на підтримку ініціативи відомих учених, наукових закладів та професійних союзів. Скажімо прямо, за сучасної вимушеної чи набутої неповаги до науки, будь-хто скаже, а яка там наука в музеях? Хоча це здається лише на перший погляд. Адже музеї в світі завжди були відомими осередками розвитку науки. Звісно ж, не фундаментальних досліджень. Проте, робіт з науково-практичного опрацювання дослідницьких матеріалів, природничого й історичного джерелознавства, вивчення матеріальної культури та археології, мистецтвознавства, архівної справи, історії, нумізматики, краєзнавства тощо. І через роботу в музеях проходило та проходять чимало майбутніх та вже відомих фахівців у різних галузях гуманітарних наук.
Це повною мірою стосується і науковців Полтавського краєзнавчого музею, який і наразі виступає помітним осередком наукового вивчення та пропаганди культурно-історичної спадщини Полтавщини, готує до друку наукові видання, веде експедиційну, науково-фондову пошукову роботу, займається атрибуцією музейних колекцій, їх реставрацією. У науковому плані щорічно — це кількасот публікацій фахівців, поява 2–3-х монографічних досліджень, музейних каталогів, підготовка до публікації документів, інших музейних джерел, спогадів, науково-популяризаційна діяльність у ЗМІ та в соціальних мережах.
Напередодні професійного свята музейників і в День науки ми не маємо права не згадати хоча б частину персоналій тих учених, які віддали суттєву частку життя й власні сили музею, а своєю роботою розширили горизонти знань у різних галузях науки, в тому числі про природу, історію, етнографію, історико-культурне розмаїття нашого краю.
Звісно, всіх перелічити буде складно, тому на перший раз ми обмежилися презентацією загалу найвідоміших музейних науковців «старшого» покоління — учених, які працювали в Полтаві від кінця ХІХ – до 90-х рр. ХХ ст. Сподіваємося поповнювати цей перелік персоналій, що може бути цікавий не тільки фахівцям, а й пересічним полтавцям та гостям міста, краєзнавцям області, симпатикам музею. Можливо, хтось виявить у ньому і зовсім не очікувану інформацію.

Матеріали до презентації підготовлені науковцями музею: О. Бєлявською, Г. Галян, Є. Калініною, С. Кигим, І. Мельниковою, Л. Чеботарьовою, О. Удовиченком і директором музею О. Супруненком.

 

Нова рубрика «Музей з Вами, навіть коли його двері закриті: Колекції. Інтерактиви. Цікаві теми. Наукові новинки. Онлайн-альбоми», під хештегом #behindthescenes #музейзсередини

001 002 001 001
 005  006  007  008
 005  006  007  008
 005  006  007  008
 005  006  007  008
   006  007