21 травня – Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку.

Метою відзначення даного дня можна вважати усвідомлення людьми цінності і важливість культурного розмаїття і вміння розвивати співробітництво між народами світу, підвищення глобального рівня обізнаності про важливість міжкультурного діалогу, різноманітності та інтеграції.
Йде постійний культурний обмін між народами світу. Письменники, артисти, науковці обмінюються досвідом під час візитів, влаштовуються культурні виставки, найвідоміші твори держав виходять у перекладі. Культурне розмаїття виявляється через застосування різноманітних заходів, за допомогою яких культурна спадщина людства виражається, розширяється й передається завдяки розмаїттю форм культурного самовираження. Ми запрошуємо вас переглянути виставкові проєкти Полтавською краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за останні роки, експозиційні образи яких допомагають зрозуміти іншу людину й іншу країну.
Так, про історію становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон розповідала виставка «Наш Афон» (2013) грецького майстра фотографії Костаса Асіміса. На виставці "Національні меншини Полтавщини. Азербайджан" (2013) було представлено національну азербайджанську культуру, представників цього етносу, що проживають на Полтавщині. У рамках проведення Днів Америки у Полтаві було презентовано "Історію трьох племен: мистецтво та ремесло американських індіанців Південного Заходу" (2015). Експозиція представляла індіанські артефакти племен Навахо, Хопі та Зуні. Відвідувачі мали змогу побачити ткацтво, обрядові кошики, кераміку, головний убір вождя, люльку миру, шкуру бізона, знахарське лікувальне колесо, амулети, прикраси зі срібла, оздоблені камінням, обрядові маски та інше. Привернула увагу громадськості і фотовиставка, присвячена «Року Японії в Україні» (2017). Пізніше, вперше з фондів музею, були представлені близько 100 предметів: зразки японського та китайського графічного мистецтва, старожитності з Японії та Китаю (зброя, монети, порцеляновий посуд), раритети з Персії та Індії (зброя, металевий посуд, тканин), фото з Цейлону. Це - виставка «Дивовижний Схід: мистецькі й історичні реліквії ХVІІІ ― ХХ ст. з народознавчих колекцій музею» (2018).
Значимою була закордонна виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова» (2018), яка презентувала матеріали кількарічних археологічних досліджень, які передували будівництву автостради А4, що з’єднала Краків із польсько-українським кордоном. Ці дослідження мали виняткове значення для польської археології. Колекція знахідок, отримана під час розкопок, стала найбільшою в країні. Зокрема, можна було побачити найдавнішу, знайдену на території Польщі, фігурку жінки, якій понад 7,5 тис. років, окрасу виставки - так званий скарб з Александровичів 800-700 р. до н.е. Представлені браслети, шпильки, підвіски, ґудзики і чоловічий нагрудник походили із віддалених районів Північної та Південної Європи. Розуміємо, що кожен народ – це своєрідний образ, створений тільки йому притаманними фарбами. Лише зберігаючи національну самобутність і неповторність, можна зробити гідний внесок у загальну скарбницю світової культури.

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

 

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01

20 05 21 kul rizn01