Відкриття експрес-виставки «Олексій Бутовський: відродження пам’яті»

До Міжнародного олімпійського дня, який відзначається 23 червня, у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського за участі Полтавського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та ДЮСШ ім. О. Бутовського Полтавської обласної ради відкрито експрес-виставку «Олексій Бутовський: відродження пам’яті».

Олексій Дмитрович Бутовський – уродженець Полтавщини, відомий як основоположник теорії та методики фізичного виховання кінця ХІХ – початку ХХ ст. Разом із кращими фахівцями світу з питань спортивного руху – Д. Вікеласом (Греція), В. Бальком (Швеція), В. Слоеном (США), Ч. Гербертом (Великобританія) та іншими – став соратником і палким шанувальником видатного ентузіаста та ініціатора відродження сучасних Олімпійських ігор барона П’єра де Кубертена. Роль Бутовського у становленні й розвитку ідей олімпізму, як члена першого складу Міжнародного олімпійського комітету (1894 – 1900), учасника І Олімпійських ігор (1896) в Афінах, другої сесії МОК (1896), третього Олімпійського конгресу (1905) та міжнародних конгресів у Парижі та Брюсселі (1910), надзвичайно важлива.

На виставці представлені матеріали, які висвітлюють діяльність полтавців – ініціаторів увічнення пам’яті міжнародного спортивного діяча: фотографії з колекції ДЮСШ ім. О. Бутовського, керівники та тренерський склад якої першими привернули увагу громадськості до постаті Бутовського, важливі документи з історії спорудження пам’ятника олімпійцю, нагороди Л. Калаптуровської – активної популяризаторки педагогічної й олімпійської спадщини нашого земляка, а також література, присвячена вченому-практику, та його твори.

20 06 22 butovskiy01 20 06 22 butovskiy01

 

20 06 22 butovskiy01