Основний Закон держави

 

28 червня 1996 року на п’ятій сесії Верховної Ради України було прийнято Конституцію України.
Ця подія майже збіглася з п’ятиріччям незалежності нашої держави та ознаменувала собою завершення важливого етапу розвитку українського суспільства, у становленні національної системи права, у створенні правових основ дійсно суверенної і незалежної України.
Конституція України враховує досягнення вітчизняної та світової конституційної думки і практики конституційного будівництва, вона є втіленням національної ідеї і ментальності народу, доказом здатності української нації як політичної й етнічної спільності до державотворення й правотворчості; є програмою дальшого розвитку України в політичному, економічному, соціальному, культурному напрямах і документом для входження України до європейського і світового співтовариства як рівноправного і повноправного суб’єкта.
В експозиції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського представлений унікальний експонат – примірник Конституції України, прийнятої на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, з підписами народних депутатів України другого скликання – Левка Лук’яненка, Ігоря Юхновського, Олександра Мороза, Михайла Сироти, Івана Плюща, Леоніда Кравчука, Лілії Григорович, Миколи Жулинського, Ніни Карпачової, Юрія Костенка, Олександра Ємця та багатьох інших. Саме на їх долю випала честь прийняти Конституцію незалежної України.
Цей документ передав до музею Володимир Головко – народний депутат України другого скликання по Ленінському виборчому округу № 318 Полтавської області, голова підкомітету з питань соціального захисту військовослужбовців, член депутатської фракції «Реформи». На парламентських виборах 1994 року був обраний до Верховної Ради від Спілки офіцерів України.

 20 06 28 konstyt01

 20 06 28 konstyt01

 20 06 28 konstyt01