З Днем українського миротворця!

21 травня 2013 року Верховна Рада України прийняла постанову № 292 VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Відповідно до цієї постанови, Днем українських миротворців визначено 15 липня, з подальшим відзначенням його на державному рівні для вшанування мужності й звитяги, зразкового виконання службових обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу. Дата була приурочена до висадки першої української миротворчої місії, в 1992 році, в колишній югославській республіці Боснія і Герцоговина.

За 25 років, в різні часи, українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях в наступний регіонах і місіях в світі: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала (МІНУГУА), Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака (Хорватія), Кувейт, Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров'я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Ерітрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д'Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.

Починаючи з 1992 року близько 40 тисяч військовослужбовців Збройних сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях. За цей час загинуло 50 військовослужбовців Збройних сил України.

У експозиції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського знаходяться форма, нарукавна пов’язка і шарф корпусу ООН полтавця Мацька Романа, офіцера-перекладача українського батальйону в Республіці Сьєрра-Леоне та фото, почесна грамота і шеврони полтавця Паська Олега, начальника головного відділення баз даних штабу цивільної поліції ООН у Республіці Ліберія, учасника Миротворчої місії у Судані.

У цей день Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського приєднується до привітань і поздоровлень на адресу всіх українських миротворців і бажає їм завжди високого професіоналізму, міцного здоров’я та мирного неба!

20 07 15 myrotvorec01

20 07 15 myrotvorec01

20 07 15 myrotvorec01

20 07 15 myrotvorec01