До Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості

Сьогодні працівники металургійної та гірничодобувної промисловості України відзначають професійне свято. За даними археології, зародження цих ремесел в Європі відбулося приблизно за 5 тис. років до Різдва Христового. Звичайно ж людина дізналася про властивості металів набагато раніше, але до сучасного розуміння їх використання прийшла не відразу.

Гірник – одна з провідних професій у сучасній промисловості Полтавської області. Гірникам регіон завдячує стабільним становищем у галузі економіки, а відтак підтримкою соціальної, культурної й інших сфер життя його населення. Потужну сировинну базу гірничодобувної промисловості Полтавщини складають запаси залізних руд Горішнє-Плавнинського, Лавриківського та Єристівського родовищ Кременчуцької магнітної аномалії.

Гірничодобувний комплекс Полтавщини розвивається нині на традиціях кооперації і взаємодії різних виробничих колективів. Розробку руди здійснюють Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПрАТ «Полтавський ГЗК») та Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат (ТОВ «Єристівський ГЗК»).

ПрАТ «Полтавський ГЗК» – один з найпотужніших комбінатів України та головний експортер залізорудних окатишів до країн Європи та Південно-Східної Азії. Комбінат забезпечує повний технологічний цикл: від видобутку сирої руди відкритим способом – до виробництва окатишів (підготовленої сировини для металургійних підприємств). Завдяки застосуванню різних схем збагачення руди тут одержують концентрат із вмістом заліза 65% і більше.

20 07 19 karyer01

Кар’єр Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

ТОВ «Єристівський ГЗК» – відносно нове підприємство, стало до ладу лише в 2012 р. Програмою розвитку підприємства передбачається проведення розкривних робіт з подальшим видобутком залізної руди, зведення збагачувальної фабрики, а також в перспективі виробництво окатишів.

20 07 19 karyer01

Кар’єр Єристівського гірничо-збагачувального комбінату

На сьогодні, гірничо-збагачувальними комбінатами Полтавської області впроваджується низка інноваційно-інвестиційних проектів з метою підвищення видобутку й якості руди та нарощення обсягів виробництва окатишів.

Професію гірника аж ніяк не можна назвати легкою. І це лише одна з причин, що викликає до неї неабияку повагу та спонукає з особливим почуттям вітати гірників Полтавщини із їх професійним святом. Колектив Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського зичить гірникам краю міцного здоров’я та усіляких гараздів.