Трофеї полтавських мисливців (До дня відкриття сезону полювання на пернату дичину – 1 серпня 2020 р.)

Кожного року мисливці очікують початок серпня. Адже у першу або другу суботу останнього літнього місяця відкривається довгоочікуваний сезон осіннього полювання, який традиційно розпочинається із добування пернатої дичини. У цьому році він стартує 1 серпня о 18-й годині. Дні, коли можна стріляти – середа (з 16-й годині), субота та неділя – повний світловий день.

Із давніх-давен об’єктами полювання (промислу) були тварини, що давали людини їжу та окремі продукти тваринного походження: жир, хутро, шкіру, кістки, роги, пух, пір’я. Досить тривалий період історії полювання для людини було головним способом добування їжі. Тепер – це, переважно, різновид активного відпочинку, який виховує витривалість і швидкість реакції, загартовує організм і дарує радість спілкування з природою, але тільки культурному й освіченому, мисливцю, який любить, цінує і береже природу. Сьогодні підготовка до полювання вимагає чималих матеріальних затрат. Під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання кожен мисливець повинен подбати про необхідні документи (посвідчення мисливця; щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин та інше). За потреби мисливець повинен пред’явити документи уповноваженій особі. Мисливці повинні знати, що полювання заборонено: на відтворюючих ділянках; на об’єктах природно-заповідного фонду; на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей; на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв; у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу). Також слід суворо дотримуватися основних правил проведення полювання, користування мисливською вогнепальною зброєю! Адже це – головна умова безпечного полювання, збереження життя й здоров’я людей.

Кожного року Міністерство екології та природних ресурсів України наказом встановлює норми добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання, які не повинні перевищувати наступні показники: норець великий – 2, качки – 5, лиска – 6, кулики – 10, голуби – 10, гуска – 3, куріпка сіра – 3, фазан – 3, перепел – 15.

У представленому відеоролику ми пропонуємо для перегляду коротку віртуальну екскурсію по експозиції залу № 4 відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, яка знайомить глядачів із мисливською пернатою фауною Полтавщини.

Підготовлено науковим співробітником науково-дослідного експозиційного відділу природи Л.В. Чеботарьовою.