Вручення премії імені О.М.Байрак

7 серпня 2020 року на подвір’ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулися урочистості з нагоди вручення премії Полтавської обласної ради імені Олени Байрак. Захід проводиться в день народження Олени Миколаївни Байрак – відомого в Україні вченого-ботаніка, доктора біологічних наук, професора, природоохоронця. Нагороджуються кращі з кращих педагоги, вчені, працівники природоохоронних закладів Полтавщини, які присвятили своє життя вивченню та захисту рідної природи.

Учасників церемонії та лауреатів премії привітали: заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Ірина Удовиченко, заступник директора Полтавського краєзнавчого музею з наукової роботи Володимир Мокляк, член журі премії, доцент Полтавської державної аграрної академії, голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства Віктор Самородов, друзі та колеги Олени Миколаївни.

Згадуючи її невтомну працю у царині ботаніки, любов до природи і людей, присутні підкреслили значний внесок О.Байрак у розвиток науки, вагомість педагогічних напрацювань нашої землячки, активну участь у створенні природоохоронних об’єктів на теренах Полтавщини. У Полтавському краєзнавчому музеї створено іменний фонд науковця, який нараховує близько 500 одиниць зберігання.

У номінації «Екологічний проект» преміями відзначено вчителів Валентину Бабарику та Людмилу Бову, старшокласницю Олесю Шурпик. У номінації «Екологічна освіта та виховання» нагороджено кандидата біологічних наук, доцента Наталію Смоляр, керівника навчальної практики учнівської молоді Тетяну Біляєву, керівника шкільного лісництва Миколу Козлова. Групі активістів-екологів та природоохоронців були вручені Почесні грамоти Полтавської обласної ради.

В урочистостях також взяли участь друзі Олени Байрак – самодіяльні митці. Вони поділилися спогадами про Олену Миколаївну, її творчість, виконали в пам'ять про неї кілька пісень. Провели захід співробітники науково-дослідного експозиційного відділу природи Олена Шиян та Людмила Чеботарьова.

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06

20 08 07 bayrak06