Всеукраїнський мистецький проєкт «Арт-Текстиль»

З 2004 року творчо активна спільнота митців із різних культурних осередків України почала презентувати власні здобутки, за підтримки Національної спілки художників України, на Всеукраїнських трієнале художнього текстилю у м. Києві.

У 2016 році в м. Полтаві вперше було презентовано Всеукраїнський мистецький проект «Арт-Текстиль 2016», присвячений 25-річчю Незалежності України.

Цей проєкт об’єднав провідних професійних митців сучасного художнього текстилю, музейників, етнографів, членів творчих товариств, народних майстрів у спільному прагненні у черговий раз презентувати здобутки національної культури.

Автор проєкту – Народний художник України Олександр Левадний, куратор проєкту – завідувачка сектору науково-дослідного відділу музеєзнавства Людмила Мартьянова гостинно зустріли на урочистостях у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, Полтавському художньому музеї, Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка авторитетних художників зі Львова, Києва, Херсона, Полтави – Ольгу Маріно, Наталку Пікуш, Наталку Шимін, Лідію Борисенко, Марічку Тіменик, Ольгу Левадну, Наталку Борисенко, Олю Паруту-Вітрук, Андрія Шнайдера, Володимира Ганкевича, Олександра Ковача, Оксану Риботицьку.

20 08 27 tekstil01

У рамках проєкту проведено ряд заходів, серед яких ретроспективна виставка «Джерело духовності – Український килим XVIII-XX століття» та круглий стіл на тему «Джерело духовності – осмислення та збереження скарбів національної культури в Україні – мистецтва килимарства, як складової частини національного надбання». Ці заходи відбулися у залах Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

Презентація другої частини арт-проєкту «Коло» – Всеукраїнської виставки «Мистецтво гобелену, художнього текстилю XX-XXI століття» – відбулась у приміщенні Полтавського художнього музею, Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка.

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

20 08 27 tekstil01

Результатом проведених заходів стало визнання фахівцями необхідності збереження та відродження зразків національної спадщини в різних регіонах України.

Це рішення стало поштовхом до вивчення та наукового дослідження фондової скарбниці мистецтва килимарства та художньої вишивки – однієї з найбільших і найцінніших збірок Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Робота над збіркою «Килими» продовжується. Про хід досліджень та плани на 2020-2021 роки ми розповімо в наступних випусках під логотипом проєкту.