27 вересня – День машинобудівника

Щорічно в четверту неділю вересня в Україні відзначається професійне свято працівників машинобудування і приладобудування - День машинобудівника, встановлене Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93.

Найрозвиненіша галузь машинобудування Полтавщини - транспортне машинобудування. В ній працює такий промисловий гігант, як Крюківський вагонобудівний завод. Матеріали про це підприємство широко представлені в постійно діючій експозиції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського «Полтавщина у роки незалежності» (1991-2020 рр.).

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» є лідером вітчизняного вагонобудування з повним циклом виробництва, від генерованої конструкторської ідеї до виготовлення високотехнологічної продукції. Це єдине підприємство в країні, на базі якого поєднано виробництво вантажного рухомого складу і транспорту соціального призначення.

  Підприємством освоєно випуск сучасної імпортозамінної продукції - міжрегіональних швидкісних двосистемних електропоїздів  «Тарпан» з експлуатаційною швидкістю  160 км/год., які за технічними характеристиками та рівнем комфорту і сервісного обладнання за певними критеріями перевищують зарубіжні зразки даного класу.

Також підприємство виробляє техніку для комунальних потреб (підмітально-прибиральна машина «Чистий шлях» КВСЗ-4002, вакуумна підмітально-прибиральна машина КВСЗ-4001), спеціальну будівельну техніку (траншейно-котлованна машина КВБЗ-4003) та ін.

Уся продукція ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» сертифікована згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2008 і національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2009. На підприємстві впроваджено Міжнародний залізничний стандарт IRIS.

Музейні експонати розповідають і про інші машинобудівні підприємства Полтавщини, зокрема «Галещинамашзавод», що виробляє ґрунтообробну техніку, Лубенське машинобудівне підприємство «Комсомолець» - одне з провідних в Україні з виробництва елеваторного обладнання та ін.

20 09 27 mashynobyvanya