Сезон полювання на копитних та хутрових диких звірів

Для багатьох людей полювання – це не просто захоплення, а частина життя. Мисливці з нетерпінням чекають відкриття сезону кожного року, особливо часу полювання на копитних та хутрових диких звірів. Саме цей різновид мисливства потребує ретельної підготовки, особливих зусиль, витримки, сміливості і терпіння.

Кожен мисливець знає, що полювання може здійснюватися у певні строки згідно Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (розділ ІІІ, стаття 19), Закону України «Про тваринний світ» (статті 15, 52), стосовно лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних, хутрових звірів і норми відстрілу на одного мисливця, інших законодавчих документів.

За Законом України «Про мисливське господарство та полювання» на різні види тварин полювання розподілене в часі протягом року:

  • на самця козулі – з 1 травня по грудень включно;
  • на самців лані, оленів, європейського і плямистого, муфлона, кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, – у серпні-січні;
  • на самиць лані, оленів, європейського і плямистого, козулі, муфлона, кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування – у вересні-грудні;
  • на бабака – у червні-вересні;
  • на борсука – у жовтні-листопаді;
  • на білку, бобра, ондатру, куниць, лісову та кам’яну, норку американську, тхора лісового – з жовтня по лютий включно;
  • на собаку єнотовидного, лисицю, вовка з 7 листопада 2020 р. по 31 січня 2021 р. включно та з 6 лютого 2021 р. по 28 лютого 2021 р.;
  • на кроля дикого та зайця сірого – з 7 листопада 2020 р. по 31 січня 2021 р. включно.

Добування тварин, віднесених до державного мисливського фонду: на кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, муфлона, білку, бабака, бобра, борсука, ондатру, куницю лісову – здійснюється за ліцензією; на кроля дикого, зайця сірого, собаку єнотовидного, вовка, лисицю, куницю кам’яну, норку американську, тхора лісового – за відстрільною карткою.

Щорічно до травня працівниками мисливських організацій проводиться первинний облік чисельності мисливських тварин. На його підставі оцінюється та планується діяльність господарств, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин. За даними Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, для збільшення популяції диких тварин у Полтавській області користувачами мисливських угідь різних форм власності протягом 2019-2020 рр. у природні угіддя було випущено оленів європейських (172 одиниці), оленів плямистих (170), козуль (20) та бабаків (20).

На території Полтавської області нараховується 67 мисливських господарств різної форми власності. За сезон полювання в угіддях цих господарств встановлені ліміти добування копитних та хутрових диких звірів: олені європейські – 20 особин, олені плямисті – 19, лані – 4, козулі – 833, кабанів – 288, куниці лісової – 9, бабака – 20. Один мисливець може добути за день одного зайця сірого, навіть, якщо він полює в колективі, в якому інші мисливці не використали свого права на добування тварини. Також можна добути за добу одну куницю кам’яну. А от лімітів на відстріл собаки єнотовидного, вовка та лисиці немає.

Заборонено відстрілювати на території області бобрів, борсуків, ондатр.

З квітня 2019 р. до Червоної книги України внесено лося європейського. Відповідно полювання на цей вид копитних заборонене.

Мисливська фауна експозиції відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського представлена чучелами деяких видів копитних та хутрових тварин. Нижче подаються світлини з їх зображеннями.

Незабаром – 7 листопада 2020 року відкриється сезон полювання на зайців, лисиць, вовків та єнотовидного собаку, тож, побажаємо полтавським мисливцям успіху!

20 10 25 poluanya01

20 10 25 poluanya01

20 10 25 poluanya03

20 10 25 poluanya03

20 10 25 poluanya03

20 10 25 poluanya03

20 10 25 poluanya03

20 10 25 poluanya03