До Міжнародного дня боротьби за скасування рабства

 Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня у 1949 р. на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 р.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах. Також до сучасних форм рабства відносять боргову кабалу.

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасоване ще в ХІХ ст. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викорінене, буде помилкою.

Згідно інформації ООН, сьогодні у світі близько 40,3 мільйонів людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 мільйонів жертв примусової праці та 15,4 мільйонів жертв примусових шлюбів. За оцінками експертів, щорічно майже два мільйони людей стають «живим товаром».

Торгівля людьми – протизаконна торгівля людиною в цілях комерційної, сексуальної експлуатації або примусової праці. Це вважається сучасною формою рабства і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Прибутки від неї сягають астрономічних розмірів і щорічно приносять кримінальним угрупуванням мільярди доларів. Це третій за розмахом кримінальний бізнес у світі після торгівлі зброєю та наркотиками.

На жаль, Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення у торгівлі людьми. Подібні випадки зафіксовані всередині держави. Торгівля людьми заборонена і карається Законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють аби створити ситуацію, в якій їх можна буде експлуатувати.

Не слід довіряти рекламній фірмі, яка не вказує повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав. Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном, туристичні шлюби та модельні агенції, служби знайомства, оголошення, незнайомих людей, а часом навіть сусідів чи знайомих.

Не слід вести переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом, запросіть взяти участь у переговорах довірену особу. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Зв’яжіться з Посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

У Міжнародний день боротьби за скасування рабства слід нагадати, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого він віку, віросповідання чи статі. Убережіть себе та своїх близьких, будьте проінформовані!

Лимар О. С.

20 12 01 rabstvo00

20 12 01 rabstvo00

20 12 01 rabstvo00