Нові надходження до наукової бібліотеки

У науковій бібліотеці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відділ літератури, присвячений спортивній тематиці, містить праці фахівців Центру олімпійських досліджень та олімпійської освіти, а також краєзнавців Полтавщини: А. Ломова, В. Григор’єва, І. Лядського та ін. Новим приємним дарунком до розділу з рук одного з авторів Світлани Михайлівни Джали стала книга «Спортивна Новосанжарщина Івана Джалого минуле і сьогодення», створена на основі особистого архіву талановитого спортсмена, керівника спорткомітету, відділу фізичної культури і спорту при Новосанжарському райвиконкомі І. Джалого (1938 – 2006).

Його Іван Олексійович очолював майже 40 років. Починав у далекому 1966, коли в районі не було жодного спортивного залу, а виходив на заслужений відпочинок у 2001 з відчуттям виконаного обов’язку перед спортивною громадою, особливо в питанні розбудови матеріально-технічної бази, за що неодноразово був нагороджений почесними відзнаками обласного та республіканського рівнів, зокрема, медаллю «Ветеран праці» у 1988 році. Про успіхи на ниві спорту та досягнення легкоатлетів, футболістів, кульових стрільців, лижників, мотоболістів він писав до районних та обласних газет знову ж таки з кінця 1960-1970-х років, таким чином започаткувавши спортивний літопис Новосанжарського краю. Тому, вийшовши на заслужений відпочинок, вирішив написати головну книгу свого життя. Але реалізувати свій задум через тяжку хворобу йому, на жаль, не вдалося.

Мрію Івана Олексійовича втілили у життя найдорожчі люди – дружина Світлана Михайлівна та син Віталій Іванович. Їхня копітка збиральницька робота впродовж 13 років завершилася появою цінного краєзнавчого дослідження в царині спорту, що містить матеріали, присвячені не лише професійному шляху І. Джалого, а й розділи, де наведені біографічні дані його оточення – керівників Новосанжарського навчально-виховного комплексу та ДЮСШ, шахово-шашкового клубу ім. І. Джалого, інших спортивних установ та тренерів-викладачів, які виховували спортивну зміну. Остання на сьогодні продовжує славні традиції попередників. Так, за рівнем розвитку спорту у 2019 році Новосанжарський район зайняв другу сходинку серед місцевих громад Полтавщини.

Отже, справа Івана Олексійовича буде обов’язково продовжена і примножена. А завдяки таким виданням – не забута.

О. Васецька, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

21 02 19 sport kniga