До Всесвітнього дня екскурсовода

Існує думка, що туризм зародився з появи святих місць. Так, зокрема, люди з’їжджалися з усієї Греції на олімпіади. Але де туристи там і провідники, тобто екскурсоводи. Тобто перші «спеціалісти з екскурсійного супроводу» з’явилися, обслуговуючи гостей олімпіад і гладіаторських боїв. Вони не лише проводили до місць, де відбувалися основні події, але й розповідали про хід змагань, історії успіхів їх учасників, проводили до храмів, допомагали з облаштуванням на нічліг і організацією харчування.

Без супроводу не проходили хрестові походи і подорожі паломників. У Італії провідників-екскурсоводів називали «чичероне», порівнюючи їх красномовство з майстерністю філософа Цицерона. Часто так заробляли собі на прожиття місцеві хлопчаки.

Зараз, щоб бути екскурсоводом, тільки красномовства не достатньо. Існують певні вимоги до професійної підготовки гіда, інтелектуального насичення його розповіді, креативності подання інформації. Сучасний турист налаштований отримати особисті враження і досвід, що сприятимуть його інтелектуальному розвитку.

Саме з метою підвищення якості роботи екскурсоводів за ініціативою Міжнародної федерації асоціацій екскурсоводів 21 лютого 1990 р було започатковане щорічне відзначення Дня екскурсовода. Цього року Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації запропонував полтавським екскурсоводам зустріти свято у подорожі до м. Кременчука, під час якої ознайомитися з новим екскурсійним маршрутом. Увазі колег свій туристичний продукт презентували відомі фахівці з екскурсійного супроводу Артур Ароян і Анна Шендрик. Під час подорожі полтавці познайомилися з особливістю архітектури і містобудування наддніпрянського міста, оглянули його парки – Миру, Міський сад, Придніпровський. Особливо вразив вишуканий Свято-Миколаївський костел (зараз – Свято-Миколаївська церква). Учасники подорожі обговорили перспективи нового маршруту, висказали ідеї щодо його подальшого розвитку.

Отож, дорогі колеги – екскурсоводи, гіди провідники, фахівці екскурсійного і туристичного супроводу! Науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського щиро вітаю вас зі святом. Бажаємо наснаги і натхнення у створення нових туристичних маршрутів, цікавих екскурсій і зацікавлених туристів.

Старша наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Наталія Кузьменко.

21 02 21 ekskurs