Експрес-виставка однієї книги «Невідомий автограф»: до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

16 березня 2021 р. у Полтавській обласній науковій універсальній бібліотеці ім. І.П. Котляревського відбувся спільний захід з працівниками Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, присвячений події виняткової ваги – виявленню автографа Василя Кривинюка, племінника Лесі Українки. Хоча, зважаючи на ювілейні роковини видатної поетеси, це видається закономірним. Захід пройшов під назвою «Експрес-виставка однієї книги «Невідомий автограф»: до 150-річчя від дня народження Лесі Українки».

Під час підготовки виставки «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…», що мала відбутися у стінах краєзнавчого музею, працівники бібліотеки надали книгу Ольги Косач-Кривинюк «Леся Українка. Хронологія життя і творчості» для експонування. Останню було видано за ініціативи Ізидори Косач-Борисової (сестри Ольги й Лесі Українки), Василя Кривинюка (сина Ольги) та коштом Української вільної академії наук у Нью-Йорку в 1970 р. У книзі старший науковий співробітник музею О. Васецька знайшла невідомий раніше широкому загалу підпис згаданого Василя Кривинюка. З далекої Канади, де проживав Василь Михайлович з 1946 р., унікальний літопис життя письменниці, як і багато інших видань, передало Товариство приятелів України міста Торонто до Канадсько-українського бібліотечного центру в 2002 р., фонди якого розмістилися в Полтавській обласній бібліотеці. До 2021 р. автограф племінника Лесі Українки залишався невідомим.

Під час спілкування з Тамарою Скрипкою, відомою дослідницею іконографії й біографії Лесі Українки, членом-кореспондентом УВАН, було підтверджено гіпотезу музейного співробітника про приналежність підпису.

Олеся Васецька, старший науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу історії пізнього середньовіччя та нової історії.

21 03 16 avtograf01

21 03 16 avtograf01

21 03 16 avtograf01