Науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського взяли участь в онлайн-семінарі

15 квітня науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського взяли участь в онлайн-семінарі «Формування Державного реєстру національного культурного надбання», проведеному для музеїв та заповідників Полтавської області Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

З вітальним словом до учасників семінару, а їх було близько сорока, звернулась директор Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Ірина Удовиченко. Питання організації роботи з формування Державного реєстру національного культурного надбання висвітлила начальник відділу розвитку туризму і музейної справи Департаменту Лілія Федорченко. Оскільки робота із виявлення та занесення музейних пам’яток до Держреєстру є справою державної ваги, забезпеченою нормативно-правовою базою, очікуваним був виступ Руслани Кеди – головного спеціаліста відділу координації діяльності музеїв головного управління охорони культурної спадщини та музеїв Міністерства культури та інформаційної політики України. До обговорення проблем долучились також Сергій Омельник – завідувач Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України та Тамара Кондратенко – головний зберігач фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Створення Державного реєстру національного культурного надбання в Україні розпочалось ще у 2001 році, але не завершено і досі. Відсутність такого реєстру в умовах, коли перед державою нині стоять серйозні політичні і воєнні виклики, може призвести до незворотних втрат для української культури. Подібні реєстри створені у більшості європейських країн, що дозволяє музеям не лише покращувати умови зберігання унікальних пам’яток, в тому числі отримувати додаткові кошти на їх реставрацію і консервацію, але і активно пропагувати, використовувати, перш за все, для розвитку туризму.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, який відомий своїми непересічними колекціями та оригінальними експонатами, вже долучився до справи та готовий подати свої пропозиції до Державного реєстру національного культурного надбання.

Підготувала Тамара Кондратенко – головний зберігач фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

21 04 16 seminar01

21 04 16 seminar01

21 04 16 seminar01

21 04 16 seminar01