Відійшов у вічність Микола Андрійович Якименко

Відійшов у вічність добрий друг Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, член Вченої Ради музею, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавського державного аграрного університету, відомий історик і краєзнавець Микола Андрійович Якименко.

Микола Андрійович народився у с. Вікторове Глухівського району Сумської області 4 серпня 1946 р. у родині колгоспників. У 1964 р. закінчив Баницьку середню школу, а в 1969 р. – Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г. Короленка. Навчався в аспірантурі Інституту історії АН України, де в 1977 р. захистив кандидатську дисертацію. У 1989 р. у Київському університеті імені Тараса Шевченка отримав ступінь доктора історичних наук. Лауреат премій імені Самійла Величка та Панаса Мирного.

У Полтавському державному сільськогосподарському інституті (нині – аграрному університеті) почав працювати з 1979 р. Автор 10-ти монографій з аграрної історії України другої половини ХІХ – початку ХХ ст. та понад 170 наукових і науково-популярних статей з різних проблем вітчизняної історії. Член редакційних колегій й автор статей до ряду наукових видань Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, в тому числі щорічника «Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток». Свою останню монографію планував презентувати в стінах музею навесні цього року.

М.А. Якименко завжди вирізняла принципова громадянська позиція, відповідальне відношення до історичних фактів, подій минувшини і сьогодення. Він завжди був тактовною, обов’язковою і щирою людиною, професійним порадником та мудрим наставником.

Колектив музею висловлює глибоке співчуття родині і близьким вченого, його колегам та всім поціновувачам історії.

Світла пам’ять про Миколу Андрійовича вічно буде жити в наших серцях.

21 05 25 yakymenko01

21 05 25 yakymenko01