Фаянсове блюдо із кобальтовим квітковим декором

#ексклюзив_від_фондів

Музейне зібрання порцеляни і фаянсу почало формуватися практично від дня заснування закладу. Традиція поповнення цієї колекції продовжується і нині. Так, у 2009 році мешканка Полтави Л. І. Макаренко передала музею фаянсове блюдо із кобальтовим квітковим декором.

Блюдо виготовлене на фабриці «Товариства виробництва порцелянових, фаянсових виробів М. С. Кузнєцова» у 1890-1917 роках – одному з найбільших порцеляново-фаянсових виробництв Російської імперії кінця ХІХ – початку ХХ ст. Підприємство було засноване у 1889 році російським промисловцем із роду Кузнєцових – Матвієм Сидоровичем, – і проіснувало до 1917 року, коли більшість підприємств націоналізовали.

Матвій Сидорович Кузнєцов (1846-1911) народився у с. Ново-Харитоново під Москвою. У 1851 році закінчив Ризьке комерційне училище й за духовним заповітом успадкував родинну справу у 1867 році, ставши власником восьми найбільших порцелянових і фаянсових заводів Російської імперії. За свої досягнення в галузі порцелянової промисловості нагороджений орденами Св. Станіслава 2-го ступеня, Св. Володимира 4-го ступеня, Св. Анни 2-го ступеня, орденом Бухарської зірки, орденами Французького кавалерійського хреста і Почесного легіону.

У рамках планової реставрації у 2020 році Наталією Кондратенко блюдо було відновлено та підготовлено до експонування.

21 10 07 bludo