13 квітня відбулася презентація наукового видання «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка»

13 квітня 2017 року о 14 годині у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація наукового видання «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка: збірник матеріалів наукової конференції», присвяченого постаті одного із найбільш відомих козацьких літописців і його малій батьківщині.

Життя Самійла Величка припало на один із найбільш складних періодів української історії кін. XVII – поч. XVІII ст. – героїчну і водночас трагічну добу Руїни, час розквіту «Мазепинського бароко», початок Північної війни і трагічних для України подій після Полтавської битви 1709 р. Драматичні сторінки історії Гетьманщини наклали глибокий відбиток на автора козацького літопису, який після 1712 (за ін. даними після 1715 р.) оселився у козацькому селі Жуках під Полтавою. Тут, подалі від метушні, він працював над завершенням одного із кращих творів на історичну тематику.

Серед учасників і гостей зібрання були присутні представники обласної та районної влади, місцевої громади, інтелігенції. Видання з’явилося на світ завдяки активної підтримки Полтавської районної ради та її голови – Михайла Кононенка, Управління культури Полтавської облдержадміністрації державної адміністрації на чолі з Геннадієм Фасієм. Презентація наукового видання є частиною урочистих заходів з відзначення 300-річчя написання «Літопису» С. Величка в Полтавській області та гідного вшанування особистості видатного літописця.

У найближчій час матеріали збірки будуть оприлюднені на сайті Academia.edu

17 04 13 guki01

17 04 13 guki02

17 04 13 guki03