Завітали на відкриття М. В. Моргун – полтавець, випускник Кременчуцького льотного училища, полярний льотчик, льотчик Полтавського авіазагону, колекціонер; ветерани авіапідприємства; співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського; учасники АТО і волонтери, блогери, представники мас-медіа, полтавської громадськості, небайдужі полтавці та гості міста.

Захід відкрив завідувач музею А.М. Пушкарєв, презентувавши екпоновану колекцію значків, шевронів та її збирача. З розповіддю про свою службу у цивільній авіації, про формування колекції, яку збирав понад 40 років, та історію предметів, що ввійшли до неї, про співпрацю з Полтавським музеєм авіації і космонавтики виступив М.В. Моргун. Микола Володимирович передав до музейних зібрань 516 одиниць своєї колекції, розташованих на 28 планшетах.

Микола Володимирович Моргун (нар. 4 листопада 1951 р., м. Полтава) – відомий вітчизняний льотчик, учасник полярних експедицій, який ще зі шкільної лави мріяв про небо. Закінчив Полтавську загальноосвітню школу №19, навчався у Кременчуцькому льотному училищі, одержав спеціальність пілота гвинтокрила, а згодом здобув вищу освіту в Московському авіаційному інституті за фахом «Експлуатація авіаційних систем і комплексів». Пілотував гвинтокрили Мі-4, Мі-1, Мі-2, Мі-8, АК 1-3 та багато інших. Загальний наліт становить 11 тис. годин.

У 1987 р. М.В. Моргун очолював екіпаж палубного вертольота Мі-4, що супроводжував експедицію науковців, дослідників, журналістів на атомному криголамі «Сибір» з міста Мурманськ до Північного полюсу. Криголам став другим надводним судном в історії арктичного мореплавства, що в активному плаванні досяг Північного полюсу Землі. Серед завдань була й евакуація на материк співробітників дрейфуючої наукової станції.

Багато у чому своїм успіхом експедиція зобов’язана місії екіпажу під керівництвом полтавця М.В. Моргуна.

Розповідь М.В. Моргуна доповнили цікавою інформацією у своїх повідомленнях ветерани авіації В.І. Буняк, В.В. Остапенко, Л.С. Солодовник та інші.

Присутні з цікавістю сприйняли відомості з історії української авіації, в яку Полтавщина вписала важливі сторінки. М.В. Моргун та інші ветерани авіації відповіли на численні запитання учасників заходу та представників мас-медіа.

Відбулася також презентація та дарування (з дарчим написом) музею книги «Полтавский объединенный авиационный отряд», виданої у Полтаві у 2017 році за авторством М.В. Моргуна. Видання поповнило фондові зібрання музею.

Представникам мас-медіа була також презентована повна енциклопедія (чотири частини) «Світова авіація» DeAGOSTINI, подарована М.В. Моргуном.

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01

17 08 22 morgun01