Відбулася презентація історичного видання «Польовий щоденник генерал-лейтенанта Г. П. Розаліон-Сошальського (11.07.1914 – 16.04.1917)»,

На презентації виступили укладачі, видавці, зацікавлені полтавці, відомі науковці, а також нащадки випускників Полтавського кадетського корпусу – учасників подій Першої світової війни і Української революції 1917 – 1921 рр. Розгорнута виставка про події війни та її учасників-полтавців, доля яких пов’язана з кадетським корпусом. Цю виставку підготував Б. Ю. Трістанов.

Георгій Петрович Розаліон-Сошальський (1861 – 1945), генерал-лейтенант російської армії, вихованець Полтавського кадетського корпусу 1878 р. У часи Першої світової війни командував 2-ю бригадою 11-ї кавалерійської дивізії та Заамурською кінною дивізією спочатку на Південно-Західному, а потім на Румунському фронтах. Під час всієї війни з 11.07.1914 р. по 16.04.1917 р. вів щоденник, який був збережений онуками генерала – Юрієм і Володимиром Андроніковими, які живуть сьогодні в Угорщині. У щоденнику описуються події, які відбувались на території сучасних Волинської, Львівської та Тернопільської областей. Завдяки дивній ретельності автора, читачі, а особливо історики, зможуть простежити просування 11-ї кавалерійської і Заамурської кінної дивізій, співставити становище на окремих ділянках фронту із загальною картиною зіткнення сторін. Автор зафіксував всі населені пункти, через які пролягав його бойовий шлях, а також найменування та номери військових частин і з'єднань РІА, разом із якими він воював. Але найбільша цінність щоденника в поверненні пам'яті про людей, від рядового до генерала, які воювали пліч-о-пліч з автором щоденника.

Книга адресована як професійним історикам, так і всім, хто цікавиться історією першої світової війни.