Урочистості зі вшанування пам’яті видатного українського літописця Самійла Величка

 

10 лютого 2018 р. Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського взяв участь в урочистостях зі вшанування пам’яті видатного українського літописця Самійла Величка, що відбулися у с. Жуки під Полтавою, поряд із пам’ятним знаком літописцеві-земляку та Покровською каплицею Пресвятої Богородиці. Ці заходи проведені Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавською районною держадміністрацією та відділом культури і туризму РДА, Тахтаулівською сільською радою та козацькими формуваннями Полтавщини.

В урочистостях взяли участь пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» Полтавської обласної філармонії, художні колективи району, громадськість. Зі словами на знак пошани та пам’яті за всіма поборниками волі українського народу з часів Самійла Величка і по сьогоднішній день виступили: голова Полтавської районної державної адміністрації І. Р. Карімов, голова ГО «Козацьке коло Полтавщини» В. В. Зайцев, головний козацький атаман Кобеляцького району М. Г. Жук. Про нашого земляка, славного українця, великого просвітника і видатного літописця та його епохальний твір в контексті подій світової історії розповів старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею В. А. Яремченко. Учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку, взяли участь у молебні в каплиці Покрови Пресвятої Богородиці.

1 березня 2018 р., на день св. Самійла, у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбудуться Друга наукова «Величківська» краєзнавча конференція «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка», до якої, разом із Полтавською районною радою, до друку підготовлена чергова збірка доповідей та повідомлень.

18 02 10 velychko01

18 02 10 velychko02

18 02 10 velychko03

18 02 10 velychko04