Захід «Як ми гільце вили» у рамках музейної програми: «Етнографічні студії».

24 квітня 2018 року у затишному залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся етнографічний театралізований захід «Як ми гільце вили» у рамках музейної програми: «Етнографічні студії». Учасники - учні 6-Б класу полтавської гімназії № 13, учениці 9-го та 10-го класів, музейники.

Про флористику, як яскраве культурне явище зі своєю історією, художніми властивостями, функціями, семантикою, що має самобутні ознаки, сучасні напрямки розвитку розповіла наукова співробітниця музею Марія Пісцова. Через слово фото-, відео-, аудіоряд виокремлювались народні флористичні форми, задіяні в обрядах календарного циклу, які перебували в оселі деякий час, поновлюючись тієї ж пори щороку, зберігаючи сталість форм, особливість свята. Так, букет та композиція в посудині були втілені в таких обрядових предметах: новорічна вишня, ялинка, дідух, вербові гілочки, букети польових квітів, різнотрав’я, клечання, весільне гільце, композиції з калини; форма гірлянди представлена у весільній арці та оздобленні весільного короваю; хрест - у крижаному хресті на Водохреще та маленьких заквітчаних дерев’яних хрестиках на криницях і воротах; піраміда проступала у різдвяній прикрасі з соломи - «павук»; коло трансформувалося у вінок, який має в Україні більше 70 видів.

Про символічне та оберегове значення весільного гільця представила презентацію Катерина Лаврська, учениця 9-А класу полтавської гімназії № 13.

Захід завершився театралізованим фрагментом весільного обряду – вбиранням гільця у виконанні учнів 6-Б класу полтавської гімназії № 13.

18 04 24 gilce01

18 04 24 gilce01

18 04 24 gilce01