«Світ навколо нас» та презентація виставки «Палітра дитячих мрій»

Урочиста церемонія нагородження абсолютних переможців трьох художніх конкурсів: Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», обласних конкурсів «Герої сьогодення – очима дітей» та «Світ навколо нас» та презентація виставки «Палітра дитячих мрій»

            З метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, поглибленого вивчення національної культури та образотворчого мистецтва, у 2017-2018 навчальному році Обласним методичним кабінетом навчальних закладів мистецтва та культури, за сприяння Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, проведено три конкурси для учнів художніх шкіл, художніх відділень мистецьких шкіл Полтавської області:

            1. Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвячений Шевченківським дням, що проводиться щорічно згідно з Указом Президента України від 22.03.2002 р. № 284 (284/2002) з метою популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу України, державної підтримки талановитої молоді та творчої праці викладачів.

            Цього року на 3-й (обласний) етап конкурсу було представлено 178 творчих робіт учнів з 24 навчальних закладів Полтавської області у номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво», з яких було відібрано 10 кращих робіт учнів та направлено на        4-й (підсумковий) етап конкурсу, що відбувся у столиці України місті Києві.

            2. Обласний конкурс «Герої сьогодення – очима дітей» учнів художніх шкіл, художніх відділень початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), започаткований у 2015 році з метою патріотичного виховання підростаючого покоління на зразках героїзації подій сьогодення за ствердження незалежності та суверенності української держави, пошанування Героїв Небесної Сотні, пам’яті загиблих військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни.

            10 січня 2018 року у приміщенні Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Раїси Кириченко відбувся конкурс «Герої сьогодення – очима дітей», під час якого журі переглянуло 94 конкурсні роботи учнів з 22 мистецьких навчальних закладів Полтавської області, та визначили 23 переможця, з яких 6 абсолютних переможців (Гран прі – 2 чол.; І місце – 4 чол.; ІІ місце – 7 чол.; ІІІ місце – 10 чол.). Всі учасники конкурсу відзначені подяками Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

            3) Обласний конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Світ навколо нас» творчості учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) проводиться щороку з метою виявлення, стимулювання та підтримки талановитої учнівської молоді, поглибленого вивчення національної культури та мистецтва, формування у підростаючого покоління художньо-образного, аналітично-чуттєвого сприйняття явищ, розвитку творчої фантазії, зростання рівня викладання навчальних дисциплін (графіка, малюнок, живопис, композиція, декоративно-прикладне мистецтво, дизайн тощо).

            Перегляд робіт конкурсу відбувся 18 травня 2018 року у приміщенні Полтавської дитячої художньої школи. На розгляд журі було представлено 345 робіт учнів з 26 мистецьких навчальних закладів Полтавщини, виконаних в різних стилях, видах техніки та формах у номінаціях: «Графіка», «Живопис», «Декоративно-прикладне мистецтво». Журі конкурсу обрали          81 переможця з яких 18 учнів здобули абсолютну перемогу: (Гран Прі –            6 чол.; І місце – 12 чол.; ІІ місце – 21 чол.; ІІІ місце – 42 чол.).

            Абсолютні переможці трьох конкурсів нагороджуються дипломами –       Гран Прі і І ступеню Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та подарунками.

Урочиста церемонія нагородження абсолютних переможців вищевказаних конкурсів і виставка творчих робіт «Палітра дитячих мрій» відбудеться 01 червня 2018 року о 10.00 годині у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

           

Вхід на захід вільний.

Директор
Обласного методичного
кабінету навчальних закладів
мистецтва та культури                                                                                Л.В. Богодиста