У Трибах відбулася панахида за загиблими від політичниї репресій.

 

2 червня 1938 року, як свідчать архівні документи, поблизу села Триби під Полтавою відбулися масові розстріли полтавського духовенства.

80 років по тому, 2 червня 2018 року, в пам’ять про трагічну подію біля меморіалу жертвам політичних репресій в Трибах відбулася панахида за загиблими. У жалобній акції взяли участь представники духовенства, родичі репресованих, прихожани храмів міста. Допомогу у підготовці заходу надали співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, які беруть участь у наукових розвідках з історії Великого терору 30-х років ХХ століття (матеріали про ці події представлені в експозиції), а також доглядають територію меморіального комплексу в Трибах.

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип, який очолив службу, нагадав присутнім про те, яку дорогу ціну заплатили полтавці, віддані православній традиції, за свої переконання. Кількість закатованих і розстріляних у піщаному кар’єрі поблизу меморіалу, вже не можливо встановити, не можливо встановити й усі імена загиблих. Та, мабуть, сьогодні це — не головне. Важливо зберегти пам’ять про одну з жахливих сторінок історії нашого краю, аби засвоїти її уроки на майбутнє.

До пам’ятника жертвам репресій полтавці поклали букети живих квітів, вклонилися подвигу земляків, що і у смертний час зберегли відданість батьківській вірі.

18 06 02 triby01

18 06 02 triby01

18 06 02 triby01

18 06 02 triby01

18 06 02 triby01