Панахида в пам’ять про М.В. Скліфосовського та інших полтавських лікарів

 2 червня 2018 року з ініціативи Обласної асоціації хірургів напередодні свята медичного працівника полтавські лікарі згадали своїх колег, які вже відійшли у вічність, залишивши по собі добру пам’ять в серцях рідних, друзів і пацієнтів. Жалобні заходи з цієї нагоди традиційно проходять у Яківцях — біля могили патріарха вітчизняної хірургії Миколи Скліфосовського.

Впродовж кількох десятиліть життя видатного лікаря було пов’язано з Полтавщиною. В Яківцях знаходився маєток його дружини Софії. Тут Скліфосовський відпочивав улітку. Але більше — працював: лікував місцевих мешканців, вів власне господарство, консультував полтавських колег, долучався до справ благодійності. 1904 року земний шлях М. Скліфосовського завершився. Похований він був у Яківцях біля приходської церкви поруч із могилою сина Володимира.

У панахиді в пам’ять про М.В. Скліфосовського та інших полтавських лікарів, які наслідували принципи життя видатного хірурга, взяли участь: медичні працівники Полтави, співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, православне духовенство, мешканці Яківців. На могилу лікаря-подвижника поклали букети квітів.

Згадуючи професійний і громадянський подвиг Скліфосовського, доктор медичних наук, професор Олексій Лігоненко закликав вивчати спадщину видатного лікаря. А це і наукові розробки, і просвітницька діяльність. Усе, чим збагатив медицину Скліфосовський, і досі дає добрі плоди, адже працею його завжди скеровувала глибока людяність.

 18 06 02 sklifasofskiy01

 18 06 02 sklifasofskiy01

 18 06 02 sklifasofskiy01

 18 06 02 sklifasofskiy01