Зустріч з С.В. Грінченко

12 червня 2018 року у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася зустріч з донькою відомого українського археолога Володимира Автономовича Грінченка Світланою Володимирівною. У заході взяли участь співробітники музею, науковці-археологи, краєзнавці, представники засобів масової інформації міста. Головною темою розмови стала людська доля Володимира Грінченка.

На початку 20-х років ХХ ст. В.А. Грінченко долучився до організації краєзнавчого музею у Полтаві, захопився археологією. Вчителями майбутнього вченого стали Михайло Рудинський та Дмитро Яворницький. Про їхню спільну участь у масштабних археологічних експедиціях на Запоріжжі розповів присутнім директор Полтавського краєзнавчого музею О.Б. Супруненко.

Володимиру Грінченку належать відкриття унікальних пам’яток раннього середньовіччя. Але людська доля археолога складалася трагічно. Наприкінці 1930-х років його було засуджено. Світлана Володимирівна Грінченко поділилася спогадами про батька. Стосунки у родині були теплими. Перебуваючи у Сибіру на засланні, Володимир Автономович, як міг, підтримував дружину і дітей: писав листи, іноді, за можливості, надсилав гостинці. Деякі поради батька Світлана Грінченко завчила напам’ять. У складні моменти життя вони допомагають їй вистояти. Схвильована розповідь доньки вченого супроводжувалася показом фотографій із сімейного альбому Грінченків.

Останні роки життя після заслання В.А. Грінченко теж провів у Полтаві. Тут він і помер у 1948 році. За збігом обставин, саме Полтавський краєзнавчий музей став його останнім місцем роботи. Як колись, на початку життя, зустрів допитливого сільського хлопчину і вивів на стежину великої науки.

18 06 12 grinchenko01

18 06 12 grinchenko01

18 06 12 grinchenko01