Світла Вам пам’ять, Надіє Костянтинівно!

kocherga122 червня 2018 року пішла з життя талановита, творча людина, педагог, добрий і давній друг нашого музею, учасник чималої кількості його видавничих та наукових проектів Надія Костянтинівна Кочерга.

Надія Костянтинівна Кочерга (1950 – 2018) – кандидат історичних наук, доцент; заслужений працівник освіти України (2015), лауреат премій імені А.С. Макаренка (2011), І.П. Котляревського (2008), В.Г. Короленка (2007); нагороджена почесними грамотами Верховної ради України, НАН України та МАН України, Полтавської обласної державної адміністрації; медаллю Юрія Кондратюка «За особистий вагомий внесок у розвиток науки та освіти» і з нагоди 120-річчя від народження видатного теоретика космонавтики» (2017).

Усе життя Н.К. Кочерга присвятила педагогічній діяльності у Полтавському педагогічному інституті ім. В. Г. Короленка та Полтавському технічному університеті імені Юрія Кондратюка, пройшовши шлях від старшого лаборанта до проректора з гуманітарної освіти і виховання та радника ректора. Її творчий доробок – це близько 150 наукових і методичних праць, 13 з яких є монографічними.

Надія Костянтинівна була відомим краєзнавцем, дослідницею історії української науки і культури, з 1985 року – незмінною завідувачкою Народного музею історії ПНТУ імені Юрія Кондратюка. За її активної участі була модернізована, доповнена та розширена експозиція музею, де відобразилася історія навчального закладу, починаючи від Інституту шляхетних дівчат до сьогодення.

Світла Вам пам’ять, Надіє Костянтинівно!

Учні, друзі, колеги, колектив Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського