18 06 23 sydorenko23 червня 2018 року відійшов у вічність талановитий фахівець музейної справи Микола Панасович Сидоренко, який з 1981 року очолював науково-дослідний методичний відділ Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. З 1991 року з ініціативи ветеранів Другої світової війни обирався головою ради ветеранів війни і праці первинної організації музею.

Микола Панасович народився 1926 року в с. Глухове Полтавського району у сільській родині. У 1941 році закінчив сім класів місцевої школи. Після звільнення села від фашистських загарбників 5 жовтня 1943 року польовим військкоматом мобілізований і відправлений на фронт. Але перед форсуванням Дніпра, разом із новобранцями допризовного віку, був відкликаний з фронту і згодом направлений до 90-го запасного зенітно-артилерійського полку (м. Горький). По закінченню двомісячної підготовки, прийняття військової присяги, отримання військової форми у березні 1944 року вступив до лав діючої армії. У складі Першого Українського фронту звільняв від фашистів Україну, Молдовію, Румунію та Угорщину.

З 1951 року перебував на різних керівних посадах у місті Полтаві та області. Майже двадцять років очолював управління кінофікації облвиконкому, тридцять два роки працював на музейній ниві.

За його активної участі побудовано експозиції: Музею історії ВАТ «Автоагрегатний завод», Народного музею історії ВАТ «Полтаваобленерго». З небуття повернуто ім’я талановитої художниці Марії Башкирцевої, на її Батьківщині створено музейну кімнату.

У науковому доробку відомого музейника понад тридцять методичних розробок, наукових концепцій, статей та публікацій з організації експозиційного простору в громадських музеях області.

Світла пам’ять про колегу, щиру, добру, талановиту людину назавжди збережеться у наших серцях.