Наукова конференція до 100-річчя від дня народження Галини Олексіївни Сидоренко

5 липня 2018 р. виповнилося 100 років від дня народження талановитого полтавського музейчика, науковця, археолога, своїм життям і діяльністю пов’язаного з Полтавським краєзнавчим музеєм, Галини Олексіївни Сидоренко.

З нагоди ювілею 17 липня у залі № 21 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася наукова конференція (ХV науково-практичний семінар «Охорона і дослідження пам’яток археології») –«Збирач і хранитель музейних колекції, краєзнавець і пам’яткоохоронець», яку проводили музей разом із Центром охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

Мета заходу – вивчення і актуалізація досвіду роботи Галини Сидоренко, збереження пам’яті про старші покоління музейчиків, які самовіддано служили справі життя.

Від імені Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА. Учасників заходу привітала головний спеціаліст Департаменту Лілія Федорченко. Вона наголосила на важливості наслідувати приклад Г.О. Сидоренко – одного з тих «непомітних» трударів музейної справи, які щоденною працею зберігали для наступних поколінь найцінніші матеріальні свідчення історії.

З ґрунтовною доповіддю про життєвий шлях і діяльність Галини Сидоренко як музейчика і краєзнавця виступив директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук О.Б. Супруненко. Він підкреслив зв’язок біографії Галини Олексіївни з доленосними етапами історії країни: роками репресій, війною, окупацією Полтавщини нацистами.

Незважаючи на труднощі, Г.О. Сидоренко активно долучалася до краєзнавчої роботи, брала участь у численних археологічних розвідках, досліджувала і систематизовувала зібрані артефакти, створювала нові експозиції.

За 43 роки праці Галина Олексіївна пройшла шлях від лаборанта археологічного відділу до завідувача відділу дореволюційного періоду. За її ініціативи засновано секцію пам’яток археології Полтавської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Г.О. Сидоренко брала участь у написанні «Історії міст і сіл України. Полтавська область».

У пленарному засіданні також взяли участь: доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Людмила Бабенко, завідувач відділу археології Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Ірина мельникова, директор Центру охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Кулатова та інші науковці.

Більшість доповідей було присвячено археологічній тематиці, адже саме цей напрям роботи вважала пріоритетним у своїй діяльності Г.О. Сидоренко.

Серед авторів – фахівці археологи Полтави, Києва, Харкова, Сум. Матеріали підготовлені учасниками конференції, увійшли до збірника наукових праць «Старожитності Лівобережного Подніпров’я – 2018 Пам’яті Г.О. Сидоренко (1918–1984 рр.)» презентованого підчас заходу – та виданого разом із Центром охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури в туризму Полтавської облдержадміністрації.

Спогадами про Г.О. Сидоренко поділилися її рідні: донька Лариса Заборська та онука Олена Булана. Вони ж надали для експонування на виставці, відкритій до роковин Галини Олексіївни у залі № 22а у розділі експозиції «Історія музею», деякі особисті речі ювілярки.

18 07 17 sudorenko konf01

18 07 17 sudorenko konf01

18 07 17 sudorenko konf01

18 07 17 sudorenko konf01

18 07 17 sudorenko konf01

18 07 17 sudorenko konf01

18 07 27 sidorenko konf progr