Презентація книги «Портрети українських кобзарів Опанаса Сластьона

 22 листопада 2018 року у залі № 22 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського пройшла презентація книги «Портрети українських кобзарів Опанаса Сластьона, що цьогоріч вийшла друком у Харкові.

Відкрив захід заступник директора з наукової роботи музею Володимир Мокляк. Він представив учасникам зустрічі упорядника видання – кандидата філософських наук, харків’янина Олександра Савчука та автора передмови до книги – мистецтвознавця Віталія Ханка.

Це вже не перша презентація видань мистецтвознавчого спрямування, з якими знайомить полтавців О.Савчук. Нинішнє ж – особливе. Бо, на думку упорядника, воно «двічі полтавське». Адже книга представляє графічні портрети кобзарів переважно полтавського походження, створені вправною рукою видатного мистця-етнографа, пов’язаного з полтавським краєм Опанаса Сластьона. Робота над зображеннями охоплює значний період у житті майстра ( 1875 – 1928 роки); дає уявлення не лише про особистісні риси народних мистців, але і про історико-етнографічний контекст кобзарства.

Мистецтвознавчі аспекти видання у своєму слові у присутніх розкрив Віталій Ханко. Поява чудових графічних портретів, представлених у книзі – результат копіткої пошукової праці. Зібрати створені Сластьоном зображення вдалося завдяки вивченню матеріалів, що зберігаються в Інституті рукописів Національної науково-універсальної бібліотеки ім. В.Вернадського. Тепер вони доступні широкому загалу читачів. На завершення презентації упорядник книги «Портрети українських кобзарів Опанаса Сластьона» Олександр Савчук передав один із примірників до бібліотеки Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

18 11 22 savchuk01

18 11 22 savchuk01

18 11 22 savchuk01

18 11 22 savchuk01

18 11 22 savchuk01