Персональна виставка самодіяльної майстрині з м. Карлівка Світлани Колодяжної «Безкінечне і вічне світло любові» (народний розпис, витинанка, писанка).

Колодяжна Світлана Григорівна народилася 14 вересня 1978 року у м. Карлівка. Малює з трьох років. Навчалася у Карлівській школі мистецтв, де вчителька Вікторія Володимирівна Омельченко розгледіла талант, заклала основи академічного живопису. У виші надихали любов’ю до народного мистецтва викладачі: Олександр Олексійович Бабенко, Юлія Анатоліївна Мохірєва, Любов Володимирівна Бичкова. Після закінчення Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка за спеціальністю учитель початкових класів і образотворчого мистецтва повернулася викладати у рідну школу і є керівником зразкового художнього колективу творчої майстерні народного декоративно-ужиткового мистецтва «Барвінок» Карлівського районного БДЮТ. У колективі 75 вихованців, які теж захоплені малюванням та постійно посідають призові місця на районних, обласних та всеукраїнських конкурсах, багато з них вступають до вищих навчальних закладів на творчі спеціальності. Серед її учнів: Грідюшко Ірина Андріївна – керівник гуртків ОЦЕВУМ, захоплюється писанкарством, розписом; Четверіков Олександр, Ловушко Юлія, Колісник Катерина, Четверікові Олена і Юлія, Левченко Дмитро.

Світлана Григорівна працює в різних напрямках. Її роботи з декоративного розпису (на основі петриківського і полтавського традиційного виробила свій власний стиль) характеризуються надзвичайною декоративністю, яскравим святковим буянням барв і разом з тим – витонченістю малюнка, віртуозністю, своєрідністю засобів виконання. Виразні, яскраві квіти, традиційні яблука органічно вплетені в композицію кожної роботи. Створені майстринею композиції глибоко поетичні. Вони є відбиттям творчої уяви, епічною казковою розповіддю про красу природи («Карий віл сонце затуляє, а воно все ж таки визирає»), її весняне оновлення («Весна»). Твори пропущені крізь особисте світовідчуття, наповнено власним настроєм художниці – часом задумливо-мрійливим («Заплутався місяць у волика в чубі»), часом драматично-схвильованим («Сполохане лоша у травах заблукало») чи оптимістично-піднесеним («У любові одна пісня – пісня серця»). Часто в роботах майстрині фантазія об’єднує воєдино рослини та стихії різних пір року, які співіснують у гармонії. Її творчість – це подальший шлях розвитку мистецтва розпису на сучасному етапі. Світлана Колодяжна демонструє як прихильність до традицій, так і новітнє ставлення до народної картини.

Авторка працює також в техніках: витинанка, писанка, плетіння з соломки. Зокрема, «паперове мистецтво» представлене самобутніми ажурними білими витинанками. Сюжетні мотиви пластичні, плавні контури силуетів людей і птахів формують витончені композиції. Фігуративні витинанки характеризуються появою поліхромії. Загальнопоширені композиції Дерева життя, розквітлих «вазонів» набувають індивідуальних рис, залежно від додаткових елементів (антропо-, орніто- й зооморфних силуетів) і колористичного забарвлення, передають багатство художніх трактувань.

Майстриня вважає, що «народне мистецтво тепле і хочеться його примножити, і продовжувати: і на основі традицій, і вносити щось сучасне».

Виставки робіт Світлани Колодяжної проходили у салоні «Художник», мистецькому кафе «Сто доріг», виставковому залі ОЦЕВУМ, краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (м. Полтава). Авторка − учасниця обласних свят, нагороджена грамотами, дипломами. Твори майстрині зберігаються у приватних збірках, Карлівському історико-краєзнавчому музеї, Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Виставка працює щодня, крім вівторка і середи, з 9.00 до 16.00.

18 11 09 kolodajna01

18 11 09 kolodajna01

18 11 09 kolodajna01

18 11 09 kolodajna01