Круглий стіл «Письменники в лещатах голоду й арештів», присвячений 85-річчю Голодомору 1932-1933 років в Україні.

29 листопада 2018 року у залі № 22 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського пройшов Круглий стіл «Письменники в лещатах голоду й арештів», присвячений 85-річчю Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Організаторами заходу виступили представники Полтавського обласного відділення Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» на чолі з Вірою Кошовою спільно з Департаментом культури і туризму Полтавської облдержадміністрації та Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського.

Програму Круглого столу склали виступи полтавських істориків – докторів історичних наук Людмили Бабенко, Миколи Якименка, кандидата історичних наук Лариси Шаповал, заслуженого журналіста України Ганни Антипович, директора Зіньківського народного історико-краєзнавчого музею Віктора Литуса, старшого наукового співробітника Полтавського краєзнавчого музею Наталії Кузьменко та інших. Вони представили результати своїх розвідок, присвячених темі Голодомору, поділилися власним баченням подій цієї трагічної сторінки в історії України.

У рамках заходу також відбулася презентація поетичної збірки «Душа і Доля» Михайла Ореста, яка побачила світ 2018 року за сприяння української письменниці з Австралії Лесі Богуславець та Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

Разом з іншими поетами еміграції: Дмитром Нитченком, Василем Баркою, Левком Сусликом – Михайло Орест став одним із літописців Голодомору і репресій, що пережив народ у ХХ столітті. Учасники Круглого столу, у тому числі студенти Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка познайомили присутніх з фактами біографій поетів-емігрантів, представили їхній літературний доробок. Відеооформлення заходу підготували співробітники науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею. Особливих барв презентації книги М. Ореста додали виступи співачки – народної артистки України Наталії Хоменко та бандуристки Лесі Гринчук.

Директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко подякувала ініціаторам заходу за відкриття нових імен видатних полтавців, збереження для молодих поколінь історичної пам’яті народу.

18 11 30 golodomor01

18 11 30 golodomor01

18 11 30 golodomor01

18 11 30 golodomor01 18 11 30 golodomor01