Міжнародна наукова конференція «Сила безсилих?»: явище дисидентства у творенні незалежної України»

4 грудня в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася Міжнародна конференція «Сила безсилих?»: явище дисидентства у творенні незалежної України». Науковці з України, Польщі та інших країн обговорили дисидентство з точки зору персонального виміру його руху та впливу на сучасну Україну, а також розглянули можливість створення Центру дослідження дисидентського руху в Україні на базі Києво-Могилянської академії.

Участь у конференції взяли провідні українські історики, громадські діячі та представники влади, зокрема, Василь Овсієнко, член Української Гельсінської Групи, політв’язень, публіцист, історик дисидентського руху; Георгій Касьянов, український історик; Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України, голова «Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса; Андрій Мелешевич, президент НаУКМА; Йосиф Зісельс, український громадський діяч і дисидент, віце-президент Конгресу національних громад України.

Від Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського участь у конференції взяла Вільховик Ольга, молодший науковий співробітник науково-експозиційного відділу новітньої історії України. На її думку, феномен дисидентства має велике значення для історичного розвитку українського суспільства, проведена наукова конференція це поштовх у вивченні та збереженні персоналій та спадщини дисидентського руху України.

18 12 04 vilhovyk02

18 12 04 vilhovyk02