У день пам’яті Героїв Крут у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського були проведені виховні заходи «Віддали життя герої за нашу свободу».

У день пам’яті Героїв Крут у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського були проведені виховні заходи «Віддали життя герої за нашу свободу». Присутні – учні старших класів загальноосвітньої школи № 10 імені Володимира Короленка м. Полтави, вихованці Полтавського військового ліцею і Полтавського технікуму транспортного будівництва – занурилися у події зими 1918 року, коли на захист молодої Української республіки піднялися юнаки, чия любов до Батьківщини та віра в її майбутнє стали запорукою перемоги. Прикладом безмірної звитяги явилося життя полтавців-крутян Миколи Божинського-Божка, Володимира Шульгина, Івана Шарого, Степана Лазуренка, Юрія Вороного, Василя Коваленка і Аверкія Гончаренка. Як і в день поховання на Аскольдовій могилі у березні 1918 року, юнаків, замучених червоними на станції Крути, хвилююче звучав вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».

Лейтмотивом заходу стала композиція «Сповідь розстріляних душ» гурту «Веремій», що прозвучала на початку зустрічі. Також учасники дійства ознайомилися з архівними кінодокументами, покладеними в основу документального фільму «Лист без конверта» з серії «Невідома Україна».

Виховний захід «Віддали життя герої за нашу свободу», присвячений пам’яті Героїв Крут, підготувала і провела старший науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії Наталія Кузьменко.

19 01 29 kruty01

19 01 29 kruty01

19 01 29 kruty01