Осяяна красою і талантом», пам’яті українського ботаніка, природоохоронця, доктора біологічних наук Олени Байрак

5 лютого 2019 року у Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського відбулася презентація виставки «Осяяна красою і талантом» пам’яті українського ботаніка, природоохоронця, доктора біологічних наук, професора Олени Байрак.

Увазі відвідувачів представлені наукові роботи вченої, документальні матеріали, пов’язані з її біографією, особисті речі. Олена Миколаївна пішла з життя у лютому минулого року – загинула в автокатастрофі. Тому-то таким свіжим і болісним для учасників заходу є спомин про неї. Співробітникам Полтавського краєзнавчого музею вона дорога, передусім, як високопрофесійний знавець природничих наук, порадниця, світла і чуйна людина. Цю грань її взаємозв’язку з науковцями закладу відзначив у вступному слові директор музею, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Олександр Супруненко.

Своїми спогадами про наукову і громадську діяльність О.М.Байрак, її людські якості, талант музиканта-пісняра поділилися голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства Віктор Самородов, кандидат біологічних наук, перший науковий керівник Олени Валерій Буйдін та інші. На відкритті виставки звучали записи пісень, створених і виконаних Оленою Байрак. Провела захід старший науковий співробітник відділу природи музею Олена Халимон.

Фонд Олени Байрак у Полтавському краєзнавчому музеї налічує 500 одиниць зберігання. Завдяки їх ґрунтовному опрацюванню силами співробітників відділу природи, відділу фондів, реставраторами музею, численними шанувальниками наукової діяльності О.М. Байрак і стала можливою ця тепла й щемна зустріч з людиною, яку пам’ятали і пам’ятатимуть земляки.

19 02 05 bayrak01

19 02 05 bayrak01

19 02 05 bayrak01

19 02 05 bayrak01

19 02 05 bayrak01

19 02 05 bayrak01