«Тарас Григорович Шевченко і Полтавщина» (до 205-річниці з дня народження поета)

1 березня 2019 року в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася краєзнавча година «Тарас Григорович Шевченко і Полтавщина» (до 205-річниці з дня народження поета), на якій були присутні учні четвертих класів Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 9. Діти ознайомилися з місцями перебування Тараса Шевченка на Полтавщині, з його творчістю цього періоду.

Тарас Григорович Шевченко відвідав 50 міст і сіл, зробив дуже багато малюнків і написав свій знаменитий «Заповіт». Тут він зустрічався з учасником руху декабристів О.Капністом, з літератором і етнографом О. Афанасьєвим-Чужбинським, поетом Євгеном Гребінкою, відвідав помістя свого друга В.Закревського у Березовій Рудці.

Спілкуючись із школярами, старший науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу історії пізнього середньовіччя та нової історії Любов Калашник особливу увагу приділила не лише фактам із життя Великого Кобзаря. Емоційним доповненням до розповіді стала поезія Тараса Шевченка, вплетена в канву викладу пізнавального матеріалу. З цікавістю порівнювали діти зразки інтер’єрів панського та селянського жител, знайомилися з іншими матеріальними свідченнями побуту сучасників Шевченка. Важливим доповненням до бесіди стала розповідь про рослинний і тваринний світ України в творчості поета. В експозиції музею про це розповіла старший науковий співробітник відділу природи Олена Халимон.

Вчителі висловили вдячність організаторам заходу і виявили бажання і надалі співпрацювати з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського у виховній роботі з школярами.

19 03 01 shevchenko01

19 03 01 shevchenko01

19 03 01 shevchenko01