22 березня 2019 року у міській раді Кременчука відбулася презентація збірника наукових праць «Старожитності та історія Кременчука».

23 березня 2019 року у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  відбулася презентація книги «Старожитності та історія Кременчука». У виданні зібрані статті та публікації дослідників, об’єднаних спільним прагненням  якнайширше висвітлити майже тисячолітню історію визначного міського  центру Полтавщини і всього Середнього Придніпров’я. Збірка присвячена

90 – річчю від дня народження  відомого історика Кременчука – професора, педагога, громадського діяча Л.І. Євселевського.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький зазначив, що видання  такої книги – надзвичайно важлива подія для громади. Він подякував директору Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, кандидату історичних наук, відомому археологу Олександру Супруненку, який багато років досліджує історію Полтавщини, за  археологічні розвідки, проведені у Кременчуці. Побажав науковцям і надалі вивчати історію міста, аби вона стала відомою і доступною широкому загалу городян.

Презентував видання директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко. Він розповів про книгу та матеріали, які до неї увійшли, зазначивши, що це лише початок  великої спільної роботи істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, які цікавляться минулим Кременчука.  

Виступили на презентації також професор МАУП, кандидат історичних наук, відомий історик і археолог  Юрій Шилов, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Людмила Бабенко, а також кременчуцькі історики та краєзнавці, роботи яких увійшли до видання «Старожитності та історія Кременчука». Керівництво міста підтримало пропозицію пропозиція  стимулювати  краєзнавців вивчати історію Кременчука – запровадити міську стипендію або щорічну премію за краще наукове дослідження історії  міста.

19 03 22 kremenchug01

19 03 22 kremenchug01