Презентація збірника наукових праць "Старожитності та історія Кременчука"

18 квітня 2019 року у залі №10 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація збірника наукових праць «Старожитності та історія Кременчука».

У заході взяли участь науковці краєзнавчого музею, викладачі вищих навчальних закладів Полтави, автори видання – кременчужани, представники ЗМІ.

З привітанням до учасників презентації звернулася заступник начальника Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Інна Шерстюк. Вона поздоровила присутніх з Міжнародним днем пам'яток й історичних місць, який відзначається саме 18 квітня. За показниками минулого року, Полтавщина посідає одне з провідних місць в Україні у пам’яткоохоронній діяльності. І збірник «Старожитності та історія Кременчука», як відзначила І.Шерстюк, стане надійним підґрунтям у цій роботі. Завдяки науковим розвідкам, з’явиться можливість визначити найбільш важливі пам’яткоохоронні зони в районі наддніпрянського міста і з часом включити їх у туристичне освоєння.

Про змістовне наповнення збірника та організацію його випуску учасникам презентації розповів головний редактор видання, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук Олександр Супруненко. Задум написати роботу про минуле Кременчука об’єднав археологів, істориків, музеєзнавців, етнографів тощо. Видання вийшло досить презентабельним за широтою охоплення краєзнавчої тематики. І це, на думку одного з авторів книги, заступника директора Полтавського краєзнавчого музею Володимира Мокляка, привід замислитися над більш детальною структуризацією видання, заохочення до співпраці науковців – представників інших регіонів України.

У презентації також взяли участь наукові співробітники музею – автори матеріалів: Оксана Сулима, Марина Кондратенко, а також один із організаторів видання – кременчужанин Володимир Ейсмонд.

19 04 18 kremenchug01

19 04 18 kremenchug01

19 04 18 kremenchug01